REKLAMA

Karambol na trasie S1

Karambol na trasie S1

Ponad 20 osób rannych i jedna ofiara śmiertelna w karambolu na trasie S1 w Jaworznie woj. Śląskie. Jedyna ofiara to 35-letni mężczyzna.

REKLAMA

– Do wypadku doprowadził gęsty dym, który zasłonił kierującym drogę – mówi brygadier Dariusz Kleszcz, komendant miejski państwowej straży pożarnej w Jaworznie.

Jak ustalono, dym unosił się z palących się pod wiaduktem opon. Najpierw na pasie w kierunku Częstochowy zderzyły się cztery samochody, a chwilę później na przeciwnym aż 12 aut.

35-latek został zakleszczony w samochodzie. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydostali go strażacy, a pracownicy pogotowia podjęli reanimację. Wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by przetransportować mężczyznę do szpitala, jednak wcześniej zmarł. Wśród poszkodowanych zostało ponad 20 osób, w tym czworo dzieci.

Z powodu karambolu droga S1 przez ponad pięć godzin była zablokowana w obu kierunkach. W akcji uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej z czterech miast. Policja i prokuratura badają okoliczności karambolu.

źródło: tvp.info

REKLAMA

Komentarze