REKLAMA

Kapitalna akcja Młodzieży Wszechpolskiej: „Bydgoski Czarnobyl”

Kapitalna akcja Młodzieży Wszechpolskiej: „Bydgoski Czarnobyl”

REKLAMA

Bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili szczególną akcję. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili happening, aby zwrócić uwagę na skażenia terenów po Zachemie.

„Dotyczyła ona sytuacji ekologicznej nie tyle naszego miasta, a nawet całego kraju” – podkreślają działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Na terenach dawnych Zakładów Chemicznych Zachem znajdują się od lat ’60 (!) zagrażające życiu odpady chemiczne. Nadal nie są one usunięte ani zabezpieczone, a odpowiedzialne za to podmioty przerzucają między sobą ten obowiązek.

REKLAMA

Dziś bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili szczególną akcję. Dotyczyła ona sytuacji ekologicznej nie tyle naszego miasta,…

Gepostet von Młodzież Wszechpolska Bydgoszcz am Samstag, 3. August 2019

Odpady znajdują się w glebie, wodach gruntowych i sukcesywnie przesuwają się do Wisły. „Chcemy zapobiec katastrofie, przez którą ucierpi zdrowie bydgoszczan i reszty Polaków!” – zwracają uwagę wszechpolacy.

„Zanieczyszczenia te przesuwają się w kierunku Łęgnowa i ostatecznie Wisły, po drodze mają siedliska ludzkie, a także pola uprawne” – podkreślał Grzegorz Kluczyński

REKLAMA

Komentarze