REKLAMA

Kapitalna akcja Młodzieży Wszechpolskiej: „Bydgoski Czarnobyl”

Kapitalna akcja Młodzieży Wszechpolskiej: „Bydgoski Czarnobyl”

Bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili szczególną akcję. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili happening, aby zwrócić uwagę na skażenia terenów po Zachemie.

REKLAMA

„Dotyczyła ona sytuacji ekologicznej nie tyle naszego miasta, a nawet całego kraju” – podkreślają działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Na terenach dawnych Zakładów Chemicznych Zachem znajdują się od lat ’60 (!) zagrażające życiu odpady chemiczne. Nadal nie są one usunięte ani zabezpieczone, a odpowiedzialne za to podmioty przerzucają między sobą ten obowiązek.

Dziś bydgoscy Wszechpolacy przeprowadzili szczególną akcję. Dotyczyła ona sytuacji ekologicznej nie tyle naszego miasta,…

Opublikowany przez Młodzież Wszechpolska Bydgoszcz Sobota, 3 sierpnia 2019

Odpady znajdują się w glebie, wodach gruntowych i sukcesywnie przesuwają się do Wisły. „Chcemy zapobiec katastrofie, przez którą ucierpi zdrowie bydgoszczan i reszty Polaków!” – zwracają uwagę wszechpolacy.

„Zanieczyszczenia te przesuwają się w kierunku Łęgnowa i ostatecznie Wisły, po drodze mają siedliska ludzkie, a także pola uprawne” – podkreślał Grzegorz Kluczyński

REKLAMA

Komentarze