Kamil Stoch mistrzem Polski. Wrócił na tron po trzech latach

Kamil Stoch zdobył tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. W konkursie rozegranym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zdeklasował swoich rywali. Drugiego Dawida Kubackiego wyprzedził o ponad 30 punktów.

W zawodach startowało 39 zawodników, w tym dwóch Czechów i dwóch Ukraińców. Stoch pokazał świetną formę już w serii próbnej. Skoczył 143 metry, co byłoby rekordem skoczni, gdyby skok oddany był w punktowanych zawodach.

Mistrz olimpijski prowadził już po pierwszej serii. Zaliczył wtedy 140 metrów. Minimalnie za nim (1,2 pkt) był Dawid Kubacki, który wylądował cztery metry bliżej. Trzecie miejsce zajmował Stefan Hula. Dopiero siódmy był lider polskiej kadry w tym sezonie, Piotr Żyła.

Petro Poroszenko: Na Ukrainie zakończył się stan wojenny

W drugiej serii czołówka nie uległa zmianie. Najlepsza siódemka skakała ze znacznie obniżonej belki, co przełożyło się na krótsze odległości. Dobrze spisał się dopiero Stoch, który skoczył 134,5 m i został mistrzem Polski. Srebrny medal zdobył Kubacki, a brązowy Hula. Żyła skończył zawody na szóstej pozycji.

To dwudziesty siódmy medal Stocha na Mistrzostwach Polski, w tym dziesiąty złoty (licząc zawody letni i zimowe, konkursy indywidualne i zespołowe). Zimą poprzednim razem triumfował w 2015 r.

Teraz zawodników polskiej kadry czeka Turniej Czterech Skoczni (30 grudnia – 6 stycznia). Polskę reprezentować tam będą: Stoch, Żyła, Hula, Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot i Jakub Wolny. Stoch wygrał ostatnie dwie edycje tego Turnieju.