REKLAMA

Kalinowski i Bąkiewicz o zamieszaniu wokół projektu paszportu [WIDEO]

Kalinowski i Bąkiewicz o zamieszaniu wokół projektu paszportu [WIDEO]

Nie przypominam sobie żadnego referendum, w którym naród polski zrzekłby się praw do Wilna czy Lwowa. Mówi Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego. Głos w tej sprawie zabrał również Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia ,,Marsz Niepodległości”. Więcej w kolejnym komentarzu Mediów Narodowych.

REKLAMA

Od kilku dni trwa zorganizowany przez MSWiA konkurs na motyw, który znajdzie się w polskim paszporcie. Swój sprzeciw wobec akcji wyraziły rządy Litwy i Ukrainy. Chodzi o umieszczenie wśród projektów wileńskiej Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich.

Głos w tej sprawie zabrały Media Narodowe. Musimy dbać o pamięć o Wilnie i Lwowie. Nie wiemy co przyniesie kolejne 5, 10, 15 lat. Może Wilno i Lwów będą w granicach Polski – stwierdził Tomasz Kalinowski. Przypomniał on także o dyskryminacji polskich mniejszości na Litwie i Ukrainie oraz o ukraińskim gloryfikowaniu sprawców rzezi wołyńskiej.

Bąkiewicz powiedział natomiast o piśmie, jakie do polskiego rządu wystosował poseł Robert Winnicki, w którym pyta on o to, czy nasza władza nie ulegnie naciskom z zagranicy.  Prezes Stowarzyszenia ,,Marsz Niepodległości” zachęcił również do głosowania na Ostrą Bramę w ogłoszonym przez MSWiA konkursie. Nie da się opowiedzieć historii Polski bez Wilna i Lwowa – zaznaczył Bąkiewicz.

W rozmowie także na temat konfliktu między prezydentem Białegostoku, a działaczami ONR z tego miasta, skandalach wokół Przystanku Woodstock oraz akcji narodowców w Szczecinie.

REKLAMA

Komentarze