REKLAMA

Kalifornia – Strzelanina w siedzibie You Tube’a. Sprawczynią Iranka

Kalifornia – Strzelanina w siedzibie You Tube’a. Sprawczynią Iranka

We wtorek w siedzibie portalu You Tube w kalifornijskim San Bruno doszło do strzelaniny. Co najmniej trzy osoby są ranne. Nie żyje sprawczyni ataku – 39-latka z Iranu.

Nasim Aghdam – kobieta, która otworzyła ogień popełniła samobójstwo. Jak podał szef policji w San Bruno Ed Barbarini, strzelała ona z broni krótkiej. Zdaniem władz strzelanina nie miała nic wspólnego z terroryzmem.

Szef partii Zmiana usłyszał zarzuty! Szpiegował dla Rosji i Chin?

W wyniku ataku ranne zostały co najmniej trzy osoby, z których jedna jest w stanie krytycznym. Niektóre źródła mówią o czterech poszkodowanych. Początkowo media podawały, że sprawczyni postrzeliła swojego partnera pracującego w You Tube..

Aghdam była działaczką wegetariańską. Prowadziła na You Tube własny kanał, gdzie publikowała filmy w języku perskim i angielskim. Wielokrotnie krytykowała administrację portalu za wprowadzenie filtrów ograniczających zasięg jej nagrań, co zmniejszało jej dochody. – W prawdziwym świecie nie ma wolności słowa – mówiła. Jej ojciec Ismail Aghdam powiedział w rozmowie z ,,The Mercury News”, że jego córka była wściekła na You Tube’a.

Prezydent USA Donald Trump podziękował służbom biorącym udział w akcji i wezwał do modlitwy w intencji rannych.

 

REKLAMA

Komentarze