REKLAMA

To już otwarta wojna w Nowoczesnej! Lubnauer ostro o Petru. Będzie rozłam?

To już otwarta wojna w Nowoczesnej! Lubnauer ostro o Petru. Będzie rozłam?

Zbliżające się wybory wewnętrzne na szefa Nowoczesnej budzą coraz większe emocje w partii. Główna rywalka Petru, Katarzyna Lubnauer już otwarcie krytykuje swoje szefa w mediach. Oskarża go o poważne błędy. Czy Nowoczesnej grozi rozłam?

REKLAMA

Poparcie przez Ryszarda Petru kandydatury Rafała Trzaskowskiego z PO na fotel prezydenta Warszawy wywołało duże wrażenie na posłach Nowoczesnej. Wielu ważnych polityków tej partii przyznało wprost, że tak ważna decyzja w ogóle nie była konsultowana z kierownictwem partii. Miał ją podjąć indywidualnie sam Petru.

To nie podoba się zwłaszcza Katarzynie Lubnauer, która wkrótce spróbuje przejąć władzę w ugrupowaniu. Dała temu wyraz w rozmowie na antenie RMF FM. Widzę, że oddaliśmy w sumie najważniejsze miasto w Polsce i to jeszcze takie w którym Platforma ma problem i nie widzę specjalnych korzyści. – nie ukrywała irytacji.

Błędem jest to że nie wykorzystaliśmy takiego atutu jakim jest możliwość przedstawienia kandydatury Kamili Gasiuk-Pihowicz, która jest naszym mocnym atutem. – przekonywała. Dodała, że w ogóle nie zna kulisów tej sprawy, a porozumienie z PO jest dla niej błędem. Trwałe są tylko te sojusze które dają korzyści wszystkim stronom. Rzeczywiście na razie nie widzę w porozumieniu z Platformą takiego potencjału. Ta relacja na na razie jest niesymetryczna. Nie znam szczegółów porozumienia, być może jest druga część. – powiedziała.

rmf24.pl 

 

REKLAMA

Komentarze