REKLAMA

Już dziś ogólnopolski marsz #STOP447 w Warszawie

Już dziś ogólnopolski marsz #STOP447 w Warszawie

Marsz „STOP 447” rozpocznie się w sobotę 11 maja o godz. 14:00. Uczestnicy zgromadzą się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów (Aleje Ujazdowskie 1/3) gdzie odbędą się przemówienia, a następnie przejdą pod ambasadę USA.

REKLAMA

“Nie Dla Roszczeń” to kampania społeczno-informacyjna prowadzona przez Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości” przeciwko amerykańskiej “ustawie 447” dotyczącej zwrotu pożydowskiego mienia bezspadkowego. Sobotni Marsz jest częścią tej kampanii.

“Ustawa 447” (S.447 – Justice for Uncompensated Survivors Today/JUST Act – “sprawiedliwość dla ofiar, którym nie zadość uczyniono”) to amerykańska ustawa, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu. W maju 2018 roku została podpisana przez prezydenta USA, Donalda Trumpa. Jest konsekwencją Deklaracji Terezińskiej, sygnowanej przez 46 państw, w tym Polskę, w czerwcu 2009 roku.

Z ustawy wynikają dwie konsekwencje:

1. zobowiązanie Departamentu Stanu USA do złożenia sprawozdania na temat sytuacji zwrotu mienia pożydowskiego,
2. ustawa jest podstawą prawną do tego, żeby USA poprzez swoje kanały dyplomatyczne wspierały odzyskiwanie pożydowskich majątków bezspadkowych. Stany Zjednoczone mają wspomagać międzynarodowe organizacje wspierające ofiary Holocaustu.

Co nam grozi?

Po pierwsze ustawa budzi polski sprzeciw, ponieważ jest niezgodna z polskim i międzynarodowym prawem. Według tych ogólnie przyjętych regulacji mienie bezspadkowe, czyli takie, do którego nie ma spadkobierców, przechodzi na Skarb Państwa danego kraju, natomiast organizacje żydowskie roszczą sobie pretensje na podstawie prawa krwi.

Po drugie, nie ma powodu, dla którego Polacy mieliby komukolwiek wypłacać jakiekolwiek sumy – nasz naród podczas II wojny światowej poniósł największe straty osobowe. To sprawcy, a nie ofiary, są zobowiązani do wypłacenia odszkodowań.

Po trzecie, kwoty roszczeń organizacji żydowskich sięgają nawet 300 miliardów dolarów – to trzykrotność rocznego budżetu Polski! Wypłacenie takiej sumy oznaczałoby kompletne bankructwo i upadek gospodarczy naszego kraju lub przejęcie polskiego mienia przez organizacje żydowskie.

Postawa polskiego rządu

Ze strony izraelskich polityków i przedstawicieli zagranicznych mediów, szczególnie w ostatnim czasie, pod adresem Polaków padło wiele oszczerstw sugerujących, że jesteśmy narodem, który kolaborował z nazistowskimi Niemcami. Wobec tych absurdalnych i bulwersujących kłamstw polski rząd nie wystosował żadnego jasnego komunikatu, w którym sprzeciwiałby się takiej narracji. Nasze organy państwowe bagatelizują ten problem, a media spychają go w niebyt.

Widząc bierność polskich władz, Polacy poczuli się w obowiązku zaprotestować. Kampania “Nie Dla Roszczeń” jest jedyną inicjatywą dotyczącą tej sprawy. Jedyna nadzieja w mobilizacji Polaków.

NCZAS.COM

REKLAMA

Komentarze