REKLAMA

Józwiak: Polska nie poradzi sobie bez NATO [WIDEO]

Józwiak: Polska nie poradzi sobie bez NATO [WIDEO]

Bartosz Józwiak w studiu Mediów Narodowych o sprawie Mariana Banasia, planach Unii Polityki Realnej i współpracy z Konfederacją: “Nie po drodze nam z Januszem Korwin-Mikke”.

Bartosz Józwiak poruszył w studiu MN temat Konfederacji i współpracy z Januszem Korwin-Mikke: “To jest złożona sprawa. Trzeba pamiętać,że Konfederacja jest w głównej mierze blokiem dwóch ugrupowań. Jako prezes UPR reprezentuję nie tylko siebie, ale także swoich członków. Ja i moi koledzy daliśmy sobie słowo, że nie będzie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki”.

Brak obrazka

Były poseł podkreślał, że UPR jest przede wszystkim partią konserwatywną i odrzuca anarchokapitalizm, natomiast w ugrupowaniu JKM coraz mniej kładzie się nacisk na konserwatywne wartości: “UPR na początku był grupą, w której istotny był element konserwatywny. Pan Janusz z biegiem lat wyostrzał swój przekaz, aby szokować opinię publiczną”.

NATO gwarantem bezpieczeństwa Polski?

“Należy się zastanowić czy Polska jest w stanie sobie poradzić z ewentualnym atakiem Rosji. Odpowiedź brzmi nie – nie mamy takiego potencjału militarnego. Nawet nie jesteśmy w stanie się zblizyć do potęgi militarnej Rosji. Natomiast samo NATO także nie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa” – podkreśla prezes UPR.

“Stany Zjednoczone ciągle rządzą NATO. To najbardziej doświadczona armia i chyba jedyna armia, która mogłaby odeprzeć rosyjski atak”. Jak podkreślił były poseł – dzisiaj jednak nie wygrywa się wielkością armii, a technologią.

Więcej o potencjale militarnym Polski, przyszłych konfliktach w Europie oraz Marianie Banasiu w poniższym materiale Mediów Narodowych:

ZOBACZ TAKŻE: Tropem Wilczym w Katowicach. Weź udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych [WYDARZENIE]

REKLAMA

Komentarze