REKLAMA

Józwiak: „Polska nie jest w stanie prowadzić długofalowej wojny” [WIDEO]

Józwiak: „Polska nie jest w stanie prowadzić długofalowej wojny” [WIDEO]

Dzisiejszym gościem w programie Mediów Narodowych był prezes Unii Polityki Realnej poseł Bartosz Józwiak. W rozmowie z redaktorem Michałem Jelonkiem poruszył on ważne kwestie dotyczące obronności kraju oraz dzisiejszy stan polskiej armii.

REKLAMA

Poseł Bartosz Józwiak z Unii Polityki Realnej zaznaczył na początku, iż wojny w XXI wieku są prowadzone całkiem inaczej niż chociażby podczas II wojny światowej – „Dzisiaj zupełnie inaczej prowadzi się tzw. wojny. Mamy różnego rodzaju wojny hybrydowe, cybernetyczne, gospodarcze. To są mechanizmy, które dzisiaj bardzo dobrze zastępują tak naprawdę agresję militarną”.

Nie wykluczył jednak, że do faktycznych zbrojnych wojen może dochodzić. Dzieje się tak gdy ktoś w akcie desperacji atakuje inny kraj. Dr Bartosz Józwiak przytoczył przykłady Ukrainy i Gruzji.

Czytaj więcej: Azja pokochała polską żywność. Drób i mleko podbijają Daleki Wschód

„Przy obecnym stanie gospodarczym Polski, nie jesteśmy w stanie zbudować armii, która będzie mogła się odpowiednie przeciwstawić i prowadzić długofalową wojnę na przykład z naszym największym sąsiadem, czyli Federacją Rosyjską” – powiedział prezes UPR.

Cały wywiad z dr Bartoszem Józwiakiem obejrzeć można w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze