REKLAMA

Jeszcze w listopadzie posłowie przeanalizują ustawę o depenalizacji marihuany

Jeszcze w listopadzie posłowie przeanalizują ustawę o depenalizacji marihuany

Parlamentarzyści z Zespołu ds. Legalizacji Marihuany jeszcze w tym miesiącu mają zająć się projektem depenalizującym posiadanie niewielkiej ilości narkotyku na własny użytek. Przeanalizują również projekty legalizujące marihuanę leczniczą oraz konopie siewne.

REKLAMA

Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, poseł Beata Maciejewska z Lewicy poinformowała, że za tydzień 23. listopada parlamentarzyści zbiorą się, aby przedyskutować trzy projekty ustaw dotyczących depenalizacji marihuany – „Spotkamy się, aby porozmawiać o trzech projektach ustaw dotyczących zarówno marihuany leczniczej, konopi siewnych, a także marihuany stosowanej przez dorosłych do celów rekreacyjnych” – przekazała PAP.

Zobacz także: Joe Biden rozmawiał telefonicznie z Franciszkiem

https://twitter.com/Lewica_News/status/1327874927068897280

„Co to są niewielkie ilości? To jest kwestią do dyskusji. Zwróciłam się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o pokazanie, jak wyglądają te ilości na własny użytek w poszczególnych krajach Unii Europejskiej” -argumentowała projekt o niewielkiej ilości marihuany na własny użytek.

Biuro Analiz Sejmowych miało również zasięgnąć opinii prawniczych oraz większej wiedzy na temat funkcjonowania podobnych mechanizmów w innych krajach na świecie. Zaznaczyła również, że jeszcze daleka droga, aby sprawą zajął się cały Sejm.

W międzyczasie między innymi politycy Lewicy zorganizują akcje pt Uwolnić Mariana. Temat tego przedsięwzięcia zostanie podjęty także na najbliższym posiedzeniu zespołu parlamentarnego – „Ma ona na celu pokazanie w jak trudnej sytuacji są dzisiaj pacjenci, którzy korzystają z marihuany leczniczej, która często jest niedostępna i bardzo droga” – argumentowała Maciejewska.

pap/wnp

REKLAMA

Komentarze