REKLAMA

Janusz Korwin-Mikke o łapówkach w Ministerstwie Zdrowia. „Należy prewencyjnie aresztować cały departament polityki lekowej” [WIDEO]

Janusz Korwin-Mikke o łapówkach w Ministerstwie Zdrowia. „Należy prewencyjnie aresztować cały departament polityki lekowej” [WIDEO]

Gościem programu „komentarz polityczny” był obecny poseł konfederacji i prezes partii Korwin – Janusz Korwin-Mikke. Redaktor Cwikła poruszył temat łapówek w Ministerstwie Zdrowia o których rozmawiał z profesorem Mirosławem Piotrowskim. Profesor twierdzi, że rozmawiał z byłym ministrem zdrowia ( który chce zachować anonimowość) i dowiedział się od niego, iż miał propozycję lapówki od dużego koncernu na kwotę aż miliarda złotych.

REKLAMA

„Osobiście odczułem skutki takich działań. Lek z którego korzystałem zniknął a zastąpiony został 5 razy droższym odpowiednikiem. Za tym oczywiście musiały stać łapówki. Jeżeli dojdę do władzy to pierwszą rzeczą jaką zrobię to prewencyjne aresztowanie całego departamentu polityki lekowej” wyznał Korwin-Mikke po czym stwierdził, że za korupcją ostatecznie stoi nieudolny system. „Jeżeli tylko damy możliwość ministrowi dopuszczania i zabraniania sprzedawania leków to oczywistym jest, że firmy będą oferowały róznego rodzaje granty aby sprzedać swój produkt. Są to ogromne sumy”.

Zobacz także: Robert Bąkiewicz: „Minister zdrowia powinien zostać zdymisjonowany” [WIDEO]

Redaktor zapytał się gościa jak miałoby wyglądać prewencyjne aresztowanie departamentu polityki lekowej. Na jakiej podstawie prawnej by się to opierdało – „Bardzo trudne jest udowodnienie komuś wzięcia łapówki. Sprawę wnikliwie powinna zbadać prokuratura. Uważam, że większość pracowników tego departamentu jest umoczona. To precedens nie tylko polski, tak jest na całym świecie” odpowiedział Korwin-Mikke. Gość odniósł się także do aktualnej afery z maseczkami – „Jeżeli Pan Szumowski osobiście mówił o idiotyzmie noszenia maseczek poczym wprowadza nagle nakaz ich noszenia w dzień, w którym akurat przylatuje dostawa to jest to skandal. Jeżeli on kupił te maseczki po złotówce a sprzedawał po 8 złotych to miał 7 złotych zysku na maseczce. Gdyby to pomnożyc razy pięć milionów to wychodzi niezła suma”. Całość wywiadu znajduje się poniżej.

Zobacz także: USA wyjdą z traktatu o otwartych przestworzach

REKLAMA

Komentarze