REKLAMA

Jak groźny jest koronawirus? „Dopiero teraz odkryto przeciwciała” [WIDEO]

Jak groźny jest koronawirus? „Dopiero teraz odkryto przeciwciała” [WIDEO]

Głównym tematem cały czas jest oczywiście koronawirus. Jak bardzo jest groźny? Gościem MN był epidemiolog, dr Zbigniew Hałat, były wiceminister zdrowia.

REKLAMA

Głównym tematem medialnym i politycznym jest dzisiaj koronawirus. Nie ma co się dziwić. Do tej pory zarażonych na świecie jest już około 200 tysięcy osób, zmarło prawie 8 tysięcy, a wyleczonych jest jak na razie 81 tysięcy. Wyleczeni to głównie młodzi ludzie, którzy w większości przypadków przechodzą COVID-19 nawet bezobjawowo. Jednak dla osób starszych czy cierpiących już na inne choroby jest po prostu morderczy, a lekarstwa na tę chwilę nie ma. Gościem Mediów Narodowych był dr Zbigniew Hałat.

Zbigniew Hałat w połowie lat 90. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. Tematem rozmowy była oczywiście kwestia, która w koronawirusie przeraża nas najbardziej. Jak bardzo jest groźny? Rozmawiano o szczegółach dotyczących wirusa. „Cokolwiek nie powiemy, to będziemy oskarżeni o spiskowanie teoretyczne lub teorie spiskowe (…) Ostatnia informacja jest taka, że laboratorium biotechnologiczne, własności pana Georga Sorosa, właśnie jest zlokalizowane nadal w Wuhan” – mówił dr Hałat.

ZOBACZ TAKŻE: Włoski profesor z WHO: „Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy”

„Z innych informacji, ale już na pewno potwierdzonych, wojną dyplomatyczną pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi jest fakt, że jedno i drugie mocarstwo przerzuca się odpowiedzialnością za rozpętanie tej epidemii”. Doktor poinformował, że wirus prawdopodobnie może mieć destrukcyjny wpływ na męski układ płciowy, co może wpływać na możliwości reprodukcyjne nawet tych, którzy przeszli przez wirusa bezobjawowo. Epidemiolog przedstawił szczegóły co do wyglądu i sposobu działania koronawirusa. Według dr Zbigniewa Hałata, koronawirus wygląda na… broń biologiczną! Zachęcamy wysłuchania tej ciekawej rozmowy.

REKLAMA

Komentarze