REKLAMA

Jacek Kurski znów w zarządzie TVP? Ostra reakcja polityków

Jacek Kurski znów w zarządzie TVP? Ostra reakcja polityków

Ostatnio na wokandzie publicznej stanęła sprawa ponownego powołania Jacka Kurskiego do zarządu TVP. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zarządził głosowanie w tej kwestii. Oficjalne rozstrzygnięcie poznamy w przeciągu dwóch dni.

REKLAMA

Dziennikarka” Dziennika Gazety Prawnej” Elżbieta Rutkowska na swoim twitterowym profilu napisała, że Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, a głosowanie w tej sprawie odbędzie się w ciągu kilku dni.

Ryzykowny ruch TVP

Krzysztof Czabański Przewodniczący RMN był nieobecny na komisji senackiej, która dyskutowała o sytuacji w radiowej Trójce, potwierdził jednak” Presserwisowi”, że zarządził głosowanie korespondencyjne w sprawie Jacka Kurskiego.

” Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński. Uznałem trafność tego wniosku”.

Juliusz Braun potwierdził przypuszczenia, stwierdzając, że otrzymał maila ws. głosowania nad wnioskiem dotyczącym Kurskiego.

Warto nadmienić, iż w Radzie Mediów Narodowych zasiada aż trzech polityków z obecnego obozu władzy: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka oraz europosłanka Elżbieta Kruk. Do Rady mediów należą także Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

Pamiętna batalia o stanowisko Kurskiego

Dwa miesiące temu Andrzej Duda podpisał ustawę, która daje mediom publicznym 2 mld złotych. Prezydent z decyzją czekał do ostatniej chwili, a wszystko z powodu zakulisowych wojenek między nim, a Jarosławem Kaczyńskim i Jackiem Kurskim. Andrzej Duda postawił ultimatum albo Prezes TVP ustąpi albo głowa państwa nie podpisze ustawy. Cel został osiągnięty, Kurski odszedł. Jednak pozostał doradcą zarządu TVP z niemal takim samym uposażeniem jak dotychczas.

Politycy nie pozostawiają suchej nitki na byłym prezesie TVP

Politycy różnych formacji bardzo szybko zareagowali na zaistniałą sytuację. Oto komentarz byłego lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny.

Do sprawy odniósł się także Krzysztof Gawkowski, polityk lewicy, szef sztabu wyborczego Roberta Biedronia.

Jak widać decyzja o ponownym powołaniu Jacka Kurskiego do zarządu TVP jakkolwiek umotywowana, budzi raczej negatywne emocje. Nie da się ukryć, że właśnie za jego czasów, media publiczne bardzo zaostrzyły swoją linię propagandową wobec opozycji od lewej aż do prawej strony.

REKLAMA

Komentarze