REKLAMA

J. Błaszczykowski znowu pomaga! Tym razem w walce z koronawirusem

J. Błaszczykowski znowu pomaga! Tym razem w walce z koronawirusem

Jakub Błaszczykowski, wybitny polski piłkarz i wieloletni reprezentant Polski znowu pomaga! Tym razem przeznacza wielkie pieniądze na walkę z wirusem.

REKLAMA

W piłce nożnej zarabia się olbrzymie pieniądze. Kryzys dotknie również świat futbolu. Wątpliwe jest dokończenie najważniejszych rozgrywek ligowych. Pod znakiem zapytania stoi też Liga Mistrzów czy Liga Europy. EURO2020 już zostało przeniesione na przyszły rok. Pierwsze kluby zaczynają obniżkę wynagrodzeń. Jeden ze szkockich klubów obniża pensje swoim pracownikom i graczom nawet o 50%! Po latach rozwoju, wzrastania bańki finansowej w futbolu, nadszedł czas weryfikacji pewnych wartości. Będzie liczył się sport czy pieniądz? Po raz kolejny wspaniały przykład daje Jakub Błaszczykowski.

Obecny gracz Wisły Kraków przez lata grał na zachodzie, zarabiał dobre pieniądze. Słynie jednak z działalności charytatywnej. Co ciekawe, finansowo ratował też… klub, w którym gra. Gdyby nie on i kilku jego wspólników, jednego z najbardziej utytułowanych klubów nie byłoby już w polskiej lidze. Tym razem popularny „Kuba” chce się wziąć za walkę z koronawirusem. Przeznaczy na ten cel, uwaga, aż czterysta tysięcy złotych! O tym wspaniałym czynie poinformowała Fundacja „Ludzki Gest”, którą założył Błaszczykowski.

ZOBACZ TAKŻE: Rząd tworzy „Tarczę Antykryzysową”. Czy unikniemy potężnego kryzysu?

„Walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych” – napisano w komunikacie. „Przed nami wielkie wyzwanie! Musimy zmierzyć się z tym razem. Tylko wspólnymi siłami możemy zmienić oblicze pandemii. To dla nas wielki test empatii i odpowiedzialności. Kochani, bardzo Was proszę nie bagatelizujcie problemu, zostańcie w domu i stosujcie się do zaleceń” – dodał sam „Kuba”.

REKLAMA

Komentarze