REKLAMA

Izrael wstrzymał wycieczki do Polski. Powodem jest koronawirus

Izrael wstrzymał wycieczki do Polski. Powodem jest koronawirus

Izrael zakazał wyjazdów młodzieży szkolnej do Polski. Za oficjalny powód podaje się koronawirus. Chociaż w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku.

Dzisiaj informowaliśmy o bardzo ciężkiej sytuacji z koronawirusem we Włoszech. Jest już tam zarażonych ponad 200 osób, a cztery osoby zmarły. W Polsce jak na razie nie stwierdzono żadnego oficjalnego przypadku zachorowania na COVID-19. Choroba jest wywoływana przez słynny już koronawirus z Wuhan w Chinach. Chociaż wirusa w Polsce oficjalnie nie ma, Izrael zakazuje organizowania szkolnych wycieczek do Izraela. Poinformował o tym minister edukacji Izraela, Rafi Peretz.

Brak obrazka

Popularne wycieczki są organizowane głównie do Auschwitz oraz do innych miejsc, w których na terenie Polski Niemcy organizowali Holocaust. Do Polski rocznie przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy młodych izraelskich uczniów czy poborowych do wojska. Teraz wyjazdy te zostały wstrzymane. Oficjalnym powodem jest koronawirus. Ograniczone są wyjazdy do krajów Europy, aby nie narażać mieszkańców Izraela. Całkowicie zakazano podróży do i z Izraela z kilku krajów – poza Chinami i Tajlandią jest to też już Korea Południowa i Japonia, gdzie również jest wielki problem z koronawirusem.

ZOBACZ TAKŻE: Wirus: Bardzo zła sytuacja we Włoszech. Już 4 zmarłych, 200 zarażonych

Polska nie jest na tej liście, gdyż służby Izraela zwracają uwagę na to, że nie ma u nas na razie żadnego potwierdzonego przypadku. Żydzi zauważają jednak, że w Polsce kilkanaście osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem wirusa. Czy zakaz wyjazdów szkolnych do Polski jest tylko działaniem prewencyjnym Izraela, czy może tamtejsi specjaliści więcej wiedzą o sytuacji w naszym kraju, niż nam władze polskie przekazują? Kiedy wydawało się, że temat koronawirusa trochę przycicha, sytuacja we Włoszech wszystko zmieniła. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

REKLAMA

Komentarze