REKLAMA

Izrael wprowadza nowe ograniczenia. Nagły przyrost zakażonych COVID-19

Izrael wprowadza nowe ograniczenia. Nagły przyrost zakażonych COVID-19

W związku ze wzrostem liczy zarażonych koronawirusem. Izrael zdecydował się na ponowne wprowadzenie ograniczeń. Zamknięte zostaną bary, kluby, siłownie oraz baseny.

REKLAMA

Liczba chorych na COVID-19 w Izraelu na przełomie maja znacznie spasła. Rząd premiera Benjamina Netanjahu zdecydował się na zniesienie większości restrykcji. W lipcu liczba zarażonych wirusem zaczęła nagle wzrastać do 1 tys. Dziennie. Jeśli chodzi o ilość aktywnych przypadków jest ona największa od czasu pojawienia się wirusa w Izraelu i wynosi 11,6 tys.

Plaże oraz restauracje pozostaną otwarte. Wprowadzone zostanie natomiast ograniczenie co do ilości osób. Maksymalnie 20 klientów natomiast na zewnątrz może przebywać dodatkowe 30 osób.

Jeśli nie będziemy działać teraz, to w ciągu najbliższych tygodni pojawią się setki, czy ponad tysiąc poważnie chorych pacjentów, co sparaliżuje nasz system – podkreślił- powiedział premier Benjamin Netanjahu

Jesziwy w dalszym ciągu otwarte

Jesziwy pozostaną otwarte. Szkoły talmudyczne nie zawieszą zajęć. Od momentu pojawienia się wirusa w Izraelu. Wiele kontrowersji wzbudzało podejście ortodoksyjnej części społeczeństwa która nie zgadzała się na zamykanie szkół talmudycznych czy ograniczenia w celebrowaniu żydowskich świąt. Zwracano także uwagę na niekonsekwencje co do nakazów, do których ortodoksyjni żydzi się nie stosowali.

Zamknięcie granic z Palestyną

W związku z przybierającą na sile epidemią w Izraelu rząd Autonomii Palestyńskiej wezwał w poniedziałek Izrael do zamknięcia wszystkich przejść granicznych z Zachodnim Brzegiem Jordanu. Palestyńczycy tydzień temu zdecydowali się na zamknięciu przejść granicznych od swojej strony, począwszy od 3 lipca. Jak na razie na pięć dni.  Rząd Autonomii Palestyńskiej wezwał Izrael do zamknięcia wszystkich przejść granicznych z Zachodnim Brzegiem Jordanu do odwołania.

Źródło: Onet

Czytaj także w Mediach Narodowych:https://medianarodowe.com/bez-maseczek-i-w-tlumie-w-mediolanie-i-rzymie-kwitnie-zycie-nocne/

REKLAMA

Komentarze