REKLAMA

Islamiści zamknęli bank mleka „gdzie 30 dzieci na tysiąc umiera z niedożywienia”

Islamiści zamknęli bank mleka „gdzie 30 dzieci na tysiąc umiera z niedożywienia”

Islamiści zamknęli bank mleka „gdzie 30 dzieci na tysiąc umiera z niedożywienia”. Powód? „Instytucja sprzeciwia się prawu koranicznemu”.

REKLAMA

O sprawie informuje portal gosc.pl. Islamiści zdecydowali się zamknąć bank mleka w Bangladeszu, „gdzie 30 dzieci na tysiąc umiera z niedożywienia” – podkreślają autorzy artykułu. Powodem zamknięcia instytucji okazało się prawo koraniczne. Według niego dzieci, które przyjmują pokarm tej samej kobiety nie mogą się pobrać.

Muzułmańscy duchowni twierdzą, że działalność banku mleka stwarzałaby takie sytuacje. Za inicjatywę odpowiada Instyt Zdrowia Matki i Dziecka w Dhace: „Byłaby to niezwykle cenna inicjatywa w kraju, który jest jednym z najbardziej dotkniętych plagą niedożywienia dzieci na świecie”.

Przedstawiciele placówki zaznaczają, że będą walczyli o program, którym miało zostać objętych ponad 500 sierot i dzieci pracujących matek: „Prawidłowe odżywianie jest niezbędne, aby uniknąć zahamowania wzrostu u noworodków” – podkreślają jednocześnie zaznaczając, że jako muzułmanie nie sprzeciwą się prawu koranicznemu.

Sprawa została przekazana Fundacji Islamskiej: „Muzułmańscy duchowni w Kuwejcie, Iraku oraz Pakistanie nie mieli nic przeciwko, ale ze względu na sprzeciw lokalnych przywódców religijnych musiałem wstrzymać program”.

REKLAMA

Komentarze