REKLAMA

ISIS zabiło rosyjskiego generała. Jaki będzie odwet Putina?

ISIS zabiło rosyjskiego generała. Jaki będzie odwet Putina?

Resort obrony Rosji przekazał do opinii publicznej informację, że rosyjski generał Walerij Asapow został zabity w czasie ostrzału z moździerza przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Pomagał wtedy syryjskim siłom kierować akcją wyzwolenia Dajr az-Zaur.

REKLAMA

Rosyjski główny doradca wojskowy zginął we wschodniej Syrii w pobliżu miasta Dajr az-Zaur. Prowincja jest teraz na celowniku Syryjskich Sił Demokratycznych popieranych przez Stany Zjednoczone. Operacja „Burza Dżaziry” ma na celu zdobycie bogatego w ropę i gaz, lewego brzegu Eufratu. Jest to odwet za ostrzelanie przez Rosjan pozycji rebeliantów 18 września.

Generał Walerij Asapow był ważną figurą w rosyjskim wojsku. Widzimy go również pozującego na zdjęciach z Władimirem Putinem. W związku z tym możemy spodziewać się odwetu od Rosjan.

Przypomnijmy sytuację z sierpnia 2017 roku, kiedy Syryjczycy zestrzelili śmigłowiec rosyjski nad prowincją Idlib. Wtedy rosyjskie wojsko nie czekało z odwetem i natychmiast zrzuciło na rebeliantów dwie beczki z chlorem, co spowodowało ogromne obrażenia.

źródło:

Prosto z Mostu
Polub fanpage Prosto z Mostu na Facebooku
REKLAMA

Komentarze