Intensywne przygotowania Straży Marszu Niepodległości! Ostatni weekend pod znakiem szkoleń! [ZDJĘCIA]

Do tegorocznej edycji Marszu Niepodległości pozostało już tylko kilka dn, a co za tym idzie przygotowania wkraczają w ostatnią fazę. W miniony weekend szkolenia Straży MN odbyły się aż w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Lublinie oraz Łodzi. 

REKLAMA

Naszym zadaniem jest bezpieczne przeprowadzenie zgromadzenia 11 listopada z punktu A do punktu B stąd konieczne jest odpowiednie przeszkolenie strażników – powiedział Szef Straży Marszu Niepodległości Mateusz Marzoch.

Szkolenia obejmują pracę z tłumem, pracę w trudnych warunkach, elementy musztry oraz zasad komunikacji, a także przeszkolenie prawne. Podobne szkolenia odbyły się już w Krakowie (o którym pisaliśmy tutaj) oraz Szczecinie.

Straż Marszu Niepodległości (powstała w 2012 r.) jest formacją powołaną przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i służy realizacji celów statutowych Stowarzyszenia. Straż MN ma charakter społecznej i otwartej, opartej na wolontariacie, formacji logistyczno-ochronnej. Jej przedmiotem działania jest organizacja, zabezpieczenie logistyczne oraz ochrona przeprowadzenia zgodnie z prawem corocznego Marszu Niepodległości.

medianarodowe.com

REKLAMA

Komentarze