REKLAMA

Zakończenie obchodów 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu

Zakończenie obchodów 300-lecia koronacji jasnogórskiego Obrazu

W sobotę 26 sierpnia w Częstochowie odbyło się widowisko „Jasna Góra – Polska Kana”, zorganizowane z okazji obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej koronami papieskimi. Wydarzenie zorganizowane na jasnogórskich błoniach zgromadziło dziesiątki tysięcy pielgrzymów.

W inscenizacji przedstawiono historię Polski oraz rolę, jaką odegrało w niej jasnogórskie Sanktuarium. Wykorzystano archiwalne materiały filmowe oraz pieśni religijne i patriotyczne, a na samym początku zaśpiewano „Bogurodzicę”. Przedstawiono świadectwa nawróceń i uzdrowień.

REKLAMA

Wydarzenie zostało zorganizowane przez ok. 500 osób. Sami muzycy stanowili prawie połowę z nich. Zagrała orkiestra symfoniczna i chór Filharmonii Częstochowskiej, młodzieżowy chór z Rzeszowa, zespół wokalny Camerata Silesia i reprezentacja chóru z Legnicy. Nie zabrakło również gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wystąpili m.in. Marek Piekarczyk, zespół New Life’m, Wojciech Cugowski, Paweł Królikowski czy Dominika Figurska.

Inscenizacja zebrała tysiące pielgrzymów na błoniach i wielu więcej przed telewizorami. Bezpośrednia transmisja była realizowana poprzez Telewizję Polską, zarówno inscenizacji, jak i poprzednich wydarzeń, m.in. Mszy Świętej w Sanktuarium.

pch24.pl/tvp.info

REKLAMA

Komentarze