REKLAMA

Imigrant zorganizował napad na bank. Chciał dostępu do meczetu dla Palestyńczyków

Imigrant zorganizował napad na bank. Chciał dostępu do meczetu dla Palestyńczyków

Wczoraj we francuskiej miejscowości Hawr doszło do napadu na bank. 34-letni muzułmański imigrant był uzbrojony i wziął pod niewolę kilku zakładników. Za ich życie zażądał m.in. aby Palestyńczycy uzyskali dostęp do meczetu w Jerozolimie. Po kilku godzinach negocjacji napastnik oddał się w ręce policji.

REKLAMA

Około godziny 17 doszło wczoraj do napadu na bank we francuskiej miejscowości Hawr, gdzie 34-letni uzbrojony mężczyzna wziął sześciu zakładników. Po kilku godzinach negocjacji oddał ich policji. W trakcie rozmów z policją powiedział m.in. że żąda za ich życie wolnego dostępu do meczetu w Jerozolimie dla Palestyńczyków.

Zobacz także: Amerykańcy Marines wycofują się z Norwegii. Strona rosyjska odetchnęła z ulgą

Mężczyzna jest dobrze znany francuskim służbom bezpieczeństwa. Już wcześniej był notowany jako osoba niestabilna emocjonalnie. Wywiad ustalił, że został on mocno zradykalizowany na islam oraz, że jest powiązany z islamistami.

https://twitter.com/delestoile/status/1291448914760159243

„Zidentyfikowaliśmy go. Jest na liście obserwacyjnej agencji bezpieczeństwa wewnętrznego. Wiemy, że został zradykalizowany i cierpi na poważną chorobę psychiczną” – powiedział Yves Lefebvre, szef związku policyjnego SGP Unite.

Policja podejrzewała, że napastnik może być wyposażony w materiały wybuchowe, dlatego teren banku ogrodzono i wprowadzono strefę bezpieczeństwa. Hawr jest 170 tysięcznym miastem , leżącym nad kanałem La Manche. Tamtejszym burmistrzem jest były francuski premier Edouard Philippe, który poddał się do dymisji 3 lipca 2020 roku.

rmf24

REKLAMA

Komentarze