REKLAMA

Imigranci zniszczyli budynek socjalny. Są przesiedlani do innych lokali: „Tam już nie są bezpieczni”

Imigranci zniszczyli budynek socjalny. Są przesiedlani do innych lokali: „Tam już nie są bezpieczni”

W Avion, w departamencie Pas-de-Calais, burmistrz Jean-Marc Tellier podjął radykalną decyzję. Postanowił przenieść imigrantów i inne osoby zamieszkujące budynek socjalny, który został opanowany przez przestępców.

To kontrowersyjna decyzja. W tym tygodniu Jean-Marc Tellier, burmistrz miasta Avion w Pas-de-Calais, postanowił ewakuować budynek socjalny „HLM” w swoim mieście i przenieść 40 lokatorów. Powód: ciągła degradacja budynku, co ostatecznie naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Brak obrazka

„Budynek socjalny „HLM” jest rzeczywiście zniszczony przez pożary, wszelkie degradacje” – opisuje burmistrz – „Dużo współpracowaliśmy z urzędnikami państwowymi, policją, agencją mieszkań socjalnych. Za każdym razem, podejmowaliśmy pewne decyzje, ale, trwało to chwilę i po dziesięciu dniach wszystko zaczynało się od nowa”.

Tym razem eskalacja przemocy i degradacja doprowadziły do niebezpieczeństwa. „Przekroczyli granice, ktoś podziurawił rury doprowadzające gaz, wybuchł pożar, to już trzecia interwencja strażaków w ciągu dziesięciu dni, więc pomyślałem, że ludzie nie są już tu bezpieczni, i podjąłem decyzję o przesiedleniu” – tłumaczy swoją decyzję polityk.

Mieszkańcy „szczęśliwi”

Relokacja 40 mieszkańców nastąpi w porozumieniu z nową agencją mieszkań socjalnych, która zobowiązała się również do zapewnienia przeprowadzek. Mieszkańcy odczuli ulgę, według Jean-Marc Tellier: „Są szczęśliwi, ponieważ mają perspektywę pójścia gdzie indziej”. I burmistrz podaje przykład: „kobiety, która mieszka na siódmym piętrze i ma 96 lat”.

„Mieszka w swoim mieszkaniu od 33 lat, zawsze mieszkała w tej okolicy, powiedziała nam, że wolała by zostać, ale zrozumiała, że ​​musi się przeprowadzić ze względów bezpieczeństwa. Dołożymy wszelkich starań, aby jej pomóc w przeprowadzce” – wyjaśnia Jean-Marc Tellier. Ta kobieta, podobnie jak inni mieszkańcy „musi znaleźć spokojne otoczenie do życia”.

Europe 1

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze