REKLAMA

Hołownia rozmawiał z Trzaskowskim o wizji bezpartyjnej prezydentury. Sprawa poparcia przesądzona!

Hołownia rozmawiał z Trzaskowskim o wizji bezpartyjnej prezydentury. Sprawa poparcia przesądzona!

Rafał Trzaskowski i Szymon Hołownia dysputowali dziś na temat szeroko rozumianej wizji bezpartyjnej prezydentury. Włodarz Warszawy pozytywnie zaopiniował 3 z 4 punktów podnoszonych przez byłą gwiazdę TVN. Hołownia choć odżegnuje się od oficjalnego poparcia dla Trzaskowskiego, zaznaczył, iż z całą pewnością nie zagłosuje na prezydenta Andrzeja Dudę.

REKLAMA

Do interesującej dyskusji doszło dziś między obecnym prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, a trzecim w kampanijnej batalii Szymonem Hołownią.

Trzaskowski deklaruje bezpartyjną prezydenturę

Trzaskowski był pytany na początku o weto dotyczące ustaw mających naruszać standardy demokratyczne. Hołownia odniósł się także do sprawy ponownego rozpatrzenia przez Sejm ustaw mających bezpośredni związek z kontestowaniem roli samorządów oraz źle prowadzoną polityką klimatyczną. Włodarz Warszawy pozytywnie odniósł się do tej propozycji:- Będę wetował wszystkie pomysły, ustawy, które będą łamały konstytucje, które będą łamały praworządność. Ten postulat Pana programu absolutnie przyjmuję- zadeklarował.

Innym postulatem, który ostatnimi czasy bardzo mocno pobrzmiewał w wypowiedziach Hołowni jest wetowanie ustaw determinujących utrudnienia w osiągnięciu neutralności politycznej do 2050 roku. W tym wypadku Trzaskowski także stwierdził, iż ich spojrzenie na sprawy o charakterze klimatycznym są tożsame.

Kandydat KO nie miał wątpliwości w sprawie kolejnego aspektu, który wyróżnił Hołownia. Prezydent miasta stołecznego Warszawy zapowiedział, iż jako głowa państwa będzie pomagał samorządom:- Tutaj sprawa jest jeszcze bardziej oczywista. Sam jestem samorządowcem To jedna z moich motywacji. Jestem przekonany, że dzisiejszy rząd PIS i Andrzej Duda będą chcieli niszczyć samorząd. Samorządy trzeba wzmacniań-podtrzymał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy kluczy w sprawie bezpartyjnej kancelarii prezydenckiej

Hołownia spytał Trzaskowskiego czy zadeklaruje, że jego przyszła kancelaria prezydencka będzie zróżnicowana i wypełniona ludźmi nie mającymi politycznej kariery. Na to pytanie włodarz Warszawy odpowiedział wymijająco:- Zawsze pracowałem z szerokim zapleczem, nie tylko politycznym. Zapraszałem ekspertów. Wywodzę się ze środowisk analitycznych. Jestem członkiem PO, ale dbaliśmy w tej kampanii o jedno. Najważniejszym celem było poszerzenie elektoratu. Nie chcę mówić o konkretnych stanowiskach, przyjdzie na to czas- dodał.

Z kontekstu wypowiedzi Hołowni można zrozumieć, że sam odda głos na Trzaskowskiego. Prawdopodobnie w ten sam sposób zachowa się lwia część jego elektoratu. Jednak oficjalnie były współprowadzący” Mam Talent” nie poparł żadnego z kandydatów.

Wirtualna Polska

REKLAMA

Komentarze