REKLAMA

Hartwich zapowiada „niepolityczny” protest niepełnosprawnych. Rozpocznie się we wrześniu

Hartwich zapowiada „niepolityczny” protest niepełnosprawnych. Rozpocznie się we wrześniu

Iwona Hartwich zapowiada już kolejny, „niepolityczny” protest niepełnosprawnych. Rozpocznie się we wrześniu, a będzie miał miejsce przed Sejmem i KPRM.

Jak zapowiada liderka poprzednich protestów – tym razem odbędzie się w szczycie kampanii wyborczej (w którą sama będzie zaangażowana). Przypominamy, że Hartwich znalazła się na trzecim miejscu na liście Koalicji Obywatelskiej.

Chociaż rozważała rezygnację ze startu z list KO, ostatecznie dała się przekonać miejscem na liście opozycji: „W tej sprawie żadnych sensacji nie zobaczymy. Nie ma o czym rozmawiać, a sytuacja została rozwiązana. Jestem po rozmowie z Grzegorzem Schetyną i myślę, że wszystko tam zostało powiedziane”.

Przypominamy, że niepełnosprawni, którzy protestowali w Sejmie startowali w wyborach samorządowych z list opozycji. Adrian Glinka kandydował do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego natomiast jego rówieśnik Kuba Hartwich na radnego Torunia. Obaj uczestniczyli w proteście osób niepełnosprawnych w Sejmie, który trwał od 18 kwietnia do 27 maja.

REKLAMA

Komentarze