REKLAMA

Happening zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską. Morawiecki pucybutem!

Happening zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską. Morawiecki pucybutem!

6 lipca br. w Warszawie odbyło się skromne zgromadzenie organizowane przez Młodzież Wszechpolską. Narodowcy chcieli pokazać ich stosunek do nowelizacji ustawy o IPN wprowadzonej ostatnio przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Wszechpolacy uznali, że zmiany wprowadzone do tej ustawy są całkowitym podporządkowaniem się Izraelowi. Bojaźliwa polityka PiS-u stała się obiektem drwin. Mateusz Marzoch, prezes warszawskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej przypomniał hasła, jakie wypowiadali jeszcze kilka miesięcy temu czołowi politycy partii rządzącej. Sam premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że nikt nie będzie miał prawa obarczać Polaków winą za holokaust. Teraz pełzając wycofał się z tych zapowiedzi.

REKLAMA

Wszechpolacy zorganizowali happening, czyli krótkie przedstawienie. Na krześle siedział przebrany za premiera Izraela, Binjamin Netanjahu narodowiec. Obok klęczała druga osoba, z maską Mateusza Morwieckiego. ,,Premier Izraela” postawił but na kolanie przewodniczącego polskiej rady ministrów, po czym ten drugi, zaczął ten but czyścić.

Wydarzenie to ma jasny przekaz: rząd PiS ugiął się pod naciskami Izraela i środowisk żydowskich. Wycofanie się z elementów karnych tej ustawy jest aktem uniżenia i służalczości wobec Izraela, takim samym jak symboliczne pucowanie butów.

Na happeningu pojawiły się też hasła: ,,ta ustawa to zdrada!”, ,,PiS = tchórze i hipokryci” czy ,,Polska wasalem Izraela”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia, przeprowadzonej przez Media Narodowe.

REKLAMA

Komentarze