REKLAMA

HAŃBA! Polski profesor „ubolewa”, że Niemcy „biorą odpowiedzialność za holokaust na siebie”

HAŃBA! Polski profesor „ubolewa”, że Niemcy „biorą odpowiedzialność za holokaust na siebie”

Profesor Jan Grabowski, historyk z kanadyjskiego Uniwersytetu w Ottawie znów szokuje opinię publiczną. Grabowski jest „oburzony” faktem, że Niemcy całą odpowiedzialność za holokaust biorą na siebie. – To skandal, którego bez dobrego psychiatry rozgryźć się nie da – ripostuje te „rewelacje” Rafał Ziemkiewicz z „Do Rzeczy”.

REKLAMA

Na łamach internetowego portalu Haaretz, Grabowski przekonuje, że Niemcy są odpowiedzialne za fałszywą interpretację historii holokaustu w całej Europie, gdyż… całą odpowiedzialność biorą na siebie (sic!). Zdaniem profesora Grabowskiego wola niemieckich polityków i naukowców, by jedynie Niemcy byli winni hitlerowskich zbrodni, jest wynikiem dobrych intencji, lecz jednocześnie „pomaga wybielić się innym sprawcom”. I nie chodzi tu o francuskie, holenderskie, czy ukraińskie oddziały SS, ale o… Polskę i Polaków!

W pogoni za przejęciem całej odpowiedzialności za Holokaust pozbawiacie nas Polaków, nas Węgrów, nas Francuzów, członków wielu innych narodów, naszych własnych spraw i obowiązku przejęcia winy za własne niespokojne i dramatyczne historie – przekonywał profesor Jan Grabowski.

Historyk przyznaje co prawda, że to Niemcy stworzyli główny projekt oraz „wprawili koła w ruch i wykonali okropny plan”, ale jednocześnie zaznacza, że Niemcy nie mają prawa odmówić Europejczykom prawa do konfrontacji z przeszłością. Grabowski podkreśla też, że jako Polak ma prawo i obowiązek policzyć wszystkich Żydów, którzy zostali zamordowani, bądź zadenuncjowani przez Polaków podczas II wojny światowej.

Do sprawy, poruszonej przez prof. Jana Grabowskiego odniósł się Rafał Ziemkiewicz. To jest przerażające. Tego bez dobrego psychiatry nie da się rozgryźć. Chyba że zastąpi go ksiądz egzorcysta. Bo to są te rejony, gdzie się zastanawiam, czy należy wołać lekarza z wariatkowa czy księdza egzorcystę – powiedział Ziemkiewicz w programie „W tyle wizji”, emitowanym na antenie TVP Info.

Źródło: DoRzeczy.pl

REKLAMA

Komentarze