REKLAMA

Grzegorz Braun: najwięcej Żydów wydali niemieckim narodowym socjalistom Żydzi [WIDEO]

Grzegorz Braun: najwięcej Żydów wydali niemieckim narodowym socjalistom Żydzi [WIDEO]

Wysłannicy Mediów Narodowych, wraz z Grzegorzem Braunem, odwiedzili Próchnik w związku z „judaszkami”, które odbiły się szerokim echem w mediach. Lider Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy komentował sprawę sprzed kilku tygodni z perspektywy tej podkarpackiej miejscowości.

Grzegorz Braun rozmawiał wraz z redaktorem Michałem Murgrabią z Mediów Narodowych. Znany reżyser mówił m.in. o tym, że „judaszki” w Próchniku odbywają się od dawna. W minionych latach mięli brać w nich udział nawet obecni lokalni politycy, czy policjanci.

REKLAMA

– Nikt nie akcentował tego, że Judasz owszem może być pojmowany jako jakaś figura żydowska. W tym sensie, że jest on prefiguracją całego legionu żydowskich szmalcowników, którzy w latach II wojny światowej zaznaczyli bezlitosnymi działaniami swoje istnienie w diasporze żydowskiej właśnie tutaj na ziemiach polskich. Wszakże najwięcej Żydów wydali niemieckim narodowym socjalistom Żydzi. – powiedział Grzegorz Braun.

Polityk Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy mówił o tym, że obecnie w Próchniku odczuwa się zastraszenie ze strony mediów i prokuratory. Niektórzy z uczestników „judaszek” są wzywani do składania zeznań, a śledztwo policyjne wciąż trwa. Niektórzy uczestnicy są oskarżani o kuriozalne czyny m.in. o nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

Zobacz także: Projekt Nowackiej o świeckim państwie: „To legislacyjny bubel”

– Z tego zła, tej niesprawiedliwości, tej krzywdy, która się dzisiaj Próchniczanom dzieje, którą się im wyrządza. Mogą oni wyciągnąć taki pozytywny wniosek i odnieść taką korzyść – powiedział Grzegorz Braun mówiąc o tym, że być może lokalna tradycja zostanie dzięki tej nagonce lepiej udokumentowana.

Całość rozmowy w nagraniu poniżej, zapraszamy:

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

REKLAMA

Komentarze