REKLAMA

Grecja: Imigranci zdemolowali schronisko dla uchodźców – byli niezadowoleni z jedzenia

Grecja: Imigranci zdemolowali schronisko dla uchodźców – byli niezadowoleni z jedzenia

Policja w północnej Grecji zatrzymała dziewięcioro nastolatków w schronisku dla imigrantów po zamieszkach, które były spowodowane rzekomo złym jedzeniem i kiepskim Internetem.

REKLAMA

Nastoletni imigranci byli pozostawieni bez opieki. Policja poinformowała, że zamieszki w obiekcie wybuchły w poniedziałek.

Media natomiast informują, że całe zdarzenie miało miejsce w hostelu we wschodniej dzielnicy Thessaloniki w Pylaia, gdzie mieszka 30 nieletnich bez opieki. Funkcjonariusze powiedzieli, że imigranci podpalili materace i spowodowali znaczne szkody w obiekcie.

Francja: Nielegalni imigranci próbowali podpalić ośrodek dla uchodźców

Podobne zdarzenia mają miejsca także w innych krajach, które masowo przyjmują imigrantów. Imigranci we Francji za podobną próbę wzniecenia ognia oraz kłótnię z policjantami stanęli przed sądem. Sytuacja rozpoczęła się od tego, że służby chciały przenieść obcokrajowców zamieszkujących ośrodek dla nielegalnych imigrantów do innego pokoju.

Zachowanie policji nie spodobało się imigrantom, którzy stawili opór funkcjonariuszom. Nie chciałem iść do innego pomieszczenia. Wkurzyłem się – powiedział jeden z mężczyzn.

MN/nytimes.com

 

REKLAMA

Komentarze