REKLAMA

Gowin: Polska nie zgodzi się na restytucję mienia bezspadkowego pożydowskiego

Gowin: Polska nie zgodzi się na restytucję mienia bezspadkowego pożydowskiego

Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin zapewnił w programie TVP Info, że polski rząd nie pozwoli na przejęcie mienia pożydowskiego, jeżeli nie znajdą się legalni spadkobiercy.

Powiedziałem jasno, że ani nasz rząd, ani żaden inny polski rząd nie zgodzi się na restytucję mienia tzw. bezspadkowego, czyli na rozwiązanie, które polega na tym, że jakieś międzynarodowe organizacje przejmują część mienia pożydowskiego – mówił na antenie TVP Info wicepremier Gowin.

REKLAMA

Zobacz też: Winnicki: Żydowski skok na polską kasę za pomocą machiny państwowej USA nabiera rozmachu!

Wicepremier właśnie wrócił z podróży ze Stanów Zjednoczonych, gdzie spotkał się z ważnymi i wpływowymi organizacjami żydowkimi. Organizacje żydowskie obawiają się, że nowelizacja ustawy o IPN zagrozi wolności słowa. Jarosław Gowin zaprezentował na tych spotkaniach polską perspektywę na temat ustawy 447 uchwalonej niedawno przez Kongres.

Zobacz też: Na stronie Białego Domu jest petycja ws. ustawy 447. Podpisz!

Przypomnijmy, ustawa 447 nakłada na Stany Zjednoczone obowiązek raportowania postępów, jeśli chodzi o zwrot mienia pożydowskiego, zarówno ruchomego jak i tego nieruchomego z okresu II Wojny Światowej, z okresu Holokaustu. Umożliwia również Departamentowi Stanu wspieranie roszczeń organizacji żydowskich.

Zobacz też: “Nie będziemy płacić wyłudzaczom i złodziejom” – pikieta przeciw ustawie 447 przed ambasadą USA [WIDEO]

Nie ma żadnych bezpośrednich niebezpieczeństw. Musze powiedzieć, że wszystkie rozmowy były bardzo dobre – uspokajał Jarosław Gowin.

Innego zdania w sprawie zagrożenia ze strony nowej ustawy amerykańskiej ma Robert Winnicki

Ta ustawa oznacza zorganizowany instytucjonalny nacisk administracji amerykańskiej w interesie specyficznej grupy organizacji żydowskich na Państwo Polskie. Wiele osób komentujących tę sprawę, niestety również członkowie rządu PIS-owskiego bagatelizują ten temat, mówiąc o tym, że ta ustawa nie będzie wywoływała skutków prawnych w Polsce –powiedział Robert Winnicki.

Zobacz też

REKLAMA

Komentarze