REKLAMA

Górnicy się wkurzyli! „Nie wjedzie tu żaden ruski węgiel”

Górnicy się wkurzyli! „Nie wjedzie tu żaden ruski węgiel”

Górnicy stracili cierpliwość! Związkowcy z Sierpnia 80 rozpoczęli blokadę torów w Łaziskach Górnych. Chcą blokować transporty z rosyjskim węglem.

REKLAMA

Górnicy zarzucają rządowi Prawa i Sprawiedliwości bierność w tej sprawie. Także Konfederacja podnosiła problem w polskim Sejmie, o sprawie krytycznie wypowiadali się działacze Ruchu Narodowego. Teraz górnicy-związkowcy wzięli sprawy w swoje ręce, rozpoczynając blokadę torów w Łaziskach Górnych. Łaziska Górne to miejscowość w województwie śląskim, w powiecie mikołowskim. Górnicy chcą zablokować transporty rosyjskiego węgla, które docierają do tamtejszej elektrowni.

Polski rząd Prawa i Sprawiedliwości lubi pokazywać się jako antyrosyjski. Politycy PiS wszystkich na około oskarżają o prorosyjskość, na czele z politykami Konfederacji, którzy problem rosyjskiego węgla starali się nagłaśniać od dawna. Teraz PiS-owi będzie bardzo trudno pokazać się jako opcja społeczna, a takie hasła, podobnie jak katolickie i narodowe, PiS uwielbia instrumentalnie wykorzystywać. Górnicy blokują tory. „Nie wjedzie tu żaden ruski węgiel”.

ZOBACZ TAKŻE: W nocy Brexit! O północy Wielka Brytania znowu będzie suwerenna

„Dziś blokujemy elektrownię, ale jak będzie trzeba, przyspawamy do torów pociągi na przejściach granicznych, a transporty z Rosji będziemy wysypywać”. Górników irytuje fakt, że do elektrowni w Łaziskach przyjeżdżają transporty z rosyjskim węglem, chociaż zaraz za ogrodzeniem znajduje się węgiel z kopalni Bolesław Śmiały. Na razie nie wiemy, czy jakiś pociąg udało się już zablokować. Czekamy na konkretne reakcje polskiego rządu. Może oddolna akcja związkowców i pracowników zmusi rząd do działania?

REKLAMA

Komentarze