REKLAMA

Gorący front atmosferyczny nad całą Polską – dzisiaj temperatura sięga blisko 40 stopni

Gorący front atmosferyczny nad całą Polską – dzisiaj temperatura sięga blisko 40 stopni

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega dzisiaj przed bardzo wysokimi temperaturami. W Polsce panuje gorący front atmosferyczny z Afryki. Temperatury w kraju sięgają blisko 40 stopni Celsjusza.

REKLAMA

Gorący front, który dotarł z Afryki podgrzewa temperaturę w całym kraju. Na Dolnym Śląsku termometry wskażą 36 stopni Celsjusza, kreskę mniej w stolicy kraju. Powietrze znad Sahary zwiększy temperaturę do 30 stopni w całej Polsce.

Czytaj więcej: Statua św. Joanny d’Arc na placu Piramid padła ofiarą wandalizmu

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega 13 województw o bardzo wysokich temperaturach. Na Suwalszczyźnie termometry wskażą „ledwo” 33 stopnie, choć jest to rejon z przeważnie z najniższymi temperaturami w kraju.

https://twitter.com/RCB_RP/status/1143780206156627969

Od jutra gorący front odsunie się trochę od Polski zmniejszając tym samym temperaturę w naszym kraju o kilka stopni. Sięgać ma ona między 24, a 27 stopniami Celsjusza.

Zaleca się picie odpowiedniej ilości płynów, rzędu 2-3 litrów w ciągu dnia. Przy zwiększonym trybie pracy nawet do 5 litrów. Płyną prośby, by w ciągu dnia zmniejszyć swój pobyt na słońcu. Należy pamiętać przy wyjściu o odpowiednim nakryciu głowy i najlepiej buteleczce wody mineralnej. Na upały narażone są najbardziej dzieci i osoby starsze.

radiozet

REKLAMA

Komentarze