REKLAMA

Głosowanie na projekt Konfederacji Wolnej Myśli o Żołnierzach Wyklętych. Każdy głos ma znaczenie!

Głosowanie na projekt Konfederacji Wolnej Myśli o Żołnierzach Wyklętych. Każdy głos ma znaczenie!

Sierpecka inicjatywa Konfederacja Wolnej Myśli opracowała projekt „Żołnierze Niezłomni – Bohaterowie lat 1944-1963”, zgłoszony do konkursu organizowanego przez burmistrza Sierpca, Jarosława Perzyńskiego. Można na niego głosować na Facebooku do 3 września.

REKLAMA

Stowarzyszenie Konfederacja Wolnej Myśli ma na celu propagowanie wartości patriotycznych, wolnościowych i obywatelskich. Jednym z jej celów jest odkłamywanie historii, a szczególnym szacunkiem darzą Żołnierzy Wyklętych. W ramach konkursu „Mała rzecz a cieszy” Stowarzyszenie zgłosiło projekt o Niezłomnych. Starają się o przyznanie 10 tysięcy złotych.

Ich projekt zakłada przeprowadzenie konkursu dla uczniów powiatu i miasta Sierpc. Miałby kilka kategorii: praca pisemna, plastyczna i multimedialna. W planach jest występ muzyka, a przede wszystkim zaproszenie gościa z Instytutu Pamięci Narodowej, historyka oraz potomków Żołnierzy Wyklętych. Całe wydarzenie miałoby charakter „żywej lekcji historii”. Dzięki niej Stowarzyszenie chce przybliżyć uczniom postacie Niezłomnych oraz podkreślić ich rolę w walce z komunizmem i znaczenie na kartach polskiej historii.

Głosowanie trwa do 3 września, do godziny 23:59. Wystarczy, że klikną Państwo „lubię to” pod TYM zdjęciem. Organizatorzy będą wdzięczni za każde kliknięcie i dzięki niemu zwiększy się szansa na zorganizowanie przedsięwzięcia przy wsparciu budżetu z urzędu miasta. Zapraszamy do głosowania!

 

REKLAMA

Komentarze