REKLAMA

Giertych wnioskuje o postępowanie sądowe. „Organizują na mnie nagonkę”

Giertych wnioskuje o postępowanie sądowe. „Organizują na mnie nagonkę”

Roman Giertych poinformował, że wystąpi z wnioskiem o wszczęcie postępowania sądowego za potwarz o naruszeniu tajemnicy adwokackiej. Padają bowiem w jego kierunku oskarżenia, że przekazał ” Gazecie Wyborczej „poufne informacje w sprawie afery maseczkowej braci Szumowskich.

REKLAMA

Jak Roman Giertych poinformował na Twitterze, wystąpił do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej o wszczęcie postępowania. Ma ono udowodnić, że niniejsze oskarżenia wynikają z „kłamstw głoszonych przez pisowskie media”, a ponadto swoich wpisach przekonywał, że Prawo i Sprawiedliwość oraz media „organizują na niego nagonkę”. Zaprzeczył także wszystkim oskarżeniom. Twierdzi, że nie ujawnił żadnych informacji „Gazecie Wyborczej.”

„150 tysięcy na WOŚP i przeprosiny”

Jak dodał 2 czerwca na Twitterze Roman Giertych:”- Zgodnie z chronologią w pierwszej kolejności p. Minister Soboń. 150 tysięcy na WOŚP i przeprosiny. W kolejce czekają na pierwszym miejscu TVP, potem ” Do rzeczy”, Fronda oraz tzw. dziennikarze.”

1 czerwca  wiceminister aktywów państwowych, Artur Soboń zamieścił na Twitterze wpis, gdzie zadawał pytania :”Czy Roman Giertych złamał tajemnicę adwokacką? Czy Łukasz G. zgodził się na wykorzystanie informacji przeciwko Ministerstwu Zdrowia?(…) Czy cała akcja jest zaplanowaną prowokacją wobec Łukasza Szumowskiego? „. Dołączył także do swojego wpisu screeny przedstawiające artykuł o Romanie Giertychu w ” Super Expressie”.

ŹRÓDŁO: WIADOMOŚCI.GAZETA.PL

Zobacz także: Austria „zneutralizuje” dom, w którym urodził się Hitler. Będzie posterunkiem policji

REKLAMA

Komentarze