REKLAMA

Gender obowiązkowym przedmiotem w Wielkiej Brytanii: „katolików zmusimy do zajęć”

Gender obowiązkowym przedmiotem w Wielkiej Brytanii: „katolików zmusimy do zajęć”

Ideologia gender została jednym z obowiązków przedmiotów w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie ministerstwo edukacji zapewnia, że protestujący katolicy będą zmuszeni do chodzenia na zajęcia.

REKLAMA

Nowe zajęcia o gender mają zostać wprowadzone do brytyjskich szkół od września 2020 roku. Mimo licznych protestów katolików przeciwko ideologizacji i seksualizacji dzieci, ministerstwo zapowiada, że każde dziecko będzie musiało na zajęcia uczęszczać.

Zajęcia zostaną wprowadzone już do szkół podstawowych. Najmłodsi będą uczyli się o „różnych rodzajach rodzin”, „rodzicach tej samej płci”. Natomiast starsze roczniki mają się zapoznawać z orientacją seksualną i teorią gender.

„Musimy przekonać nasze dzieci do tego, by zechciały być częścią społeczeństwa gender. Musimy być w stanie sprzedać im to pragnienie, ponieważ dla wielu może nie być ono czymś naturalnym” – można przeczytać w programie nauczania. W ramach lekcji uczniowie mają się dowiedzieć również, że „jest ponad sto różnych płci, między którymi mogą wybierać”.

Ministerstwo przedstawiło nowy program nauczycielom. Mają oni nauczyć się odpowiedzi m.in. na pytania o tym jak dwóch mężczyzn może mieć dziecko i tworzyć szczęśliwą rodzinę. Celem przedmiotu jest, aby „kończąc szkołę dzieci stawały się entuzjastami życia w społeczeństwie pełnym różnic zarówno tych dotyczących kultury, zdolności osobistych, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, wieku oraz religii”.

wpolityce
REKLAMA

Komentarze