REKLAMA

Gdańsk wyda prawie 600 tys. złotych na festiwal instagramowiczek

Gdańsk wyda prawie 600 tys. złotych na festiwal instagramowiczek

Kolejne wyrzucone pieniądze przez włodarzy Gdańska. Ponad 575 tys. zł będzie kosztował Gdańsk festiwal dla influencerek, instragramowiczek, youtuberek, oraz kobiet, są aktywne w Internecie.

Gdańsk za jego organizację zapłaci dokładnie 575 tys. 400,15 zł gdyńskiej spółce SeeBloggers, która organizowała dotychczas siedem edycji „największego festiwalu dla influencerów w Polsce”.

– „Z inicjatywą nowego wydarzenia z potencjalną lokalizacją w Gdańsku wyszła spółka See Bloggers.” – mówi Mateusz Piotrowski z Biura Prezydenta Gdańska ds. Komunikacji i Marki Miasta.

– „Festiwal będzie inspirował i motywował twórców do pozytywnego wykorzystywania swojej obecności w sieci i mediach społecznościowych. Będziemy mówić nie tylko o możliwościach, ale i zagrożeniach Internetu. Celem festiwalu jest nie tylko wymiana myśli i doświadczeń, ale też edukacja.” – dodaje.

„Kwota ta zostanie przeznaczona na produkcję wydarzenia od podstaw. M.in. stworzenie brandu, grafik, strony www oraz kanałów w mediach społecznościowych wraz z ich bieżącą obsługą i promocją. Pokrycie pełnych kosztów prelegentów, druk materiałów konferencyjnych, stworzenie aplikacji, a także stworzenie dokumentacji filmowej i zdjęciowej. Przy organizacji wydarzenia na stałe pracuje kilkunastu specjalistów.” – wyjaśnia Piotrowski.

„Na festiwalu obecnych będzie ok. 60 prelegentów – ze świata show-biznesu, mediów, kultury i biznesu, których pełen koszt pokrywają organizatorzy. Dodatkowo w sobotni wieczór odbędzie się spotkanie integracyjne, połączone z koncertem gwiazdy polskiej muzyki. Uświetni imprezę i umili uczestnikom pobyt w Gdańsku.” – wylicza pracownik magistratu.

m.trojmiasto.pl

REKLAMA

Komentarze