REKLAMA

Frontex podnosi alarm związany z syryjskimi uchodźcami

Frontex podnosi alarm związany z syryjskimi uchodźcami

Frontex (Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej) ogłosiła alarm w związku z syryjskimi imigrantami, którzy uciekają z prowincji Idlib. Turcja ostrzegła wcześniej, iż nie będzie ich powstrzymywać przed przekroczeniem granicy z Grecją.

REKLAMA

Przez granicę turecko-grecką może przejść fala imigrantów, uciekających przed trwającym konfliktem w prowincji Idlib, gdzie walczą żołnierze Turcji przeciwko siłom syryjsko-rosyjskim. W związku z tą sytuacją Frontex podwyższa poziom alarmowy.

„Ponownie (…) podnieśliśmy poziom alertu dla wszystkich granic z Turcją do podwyższonego. Otrzymaliśmy od Grecji prośbę o dodatkową pomoc. Już podjęliśmy środki, by rozmieścić w Grecji dodatkowy sprzęt techniczny i funkcjonariuszy” – przekazała rzecznik Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Zobacz także: Polski start-up antysmogowy światowym liderem

Zgodnie z informacją podaną na Twiterze przez komisarza ds. migracji Margaritisa Schinasa wezwał on ministrów spraw zagranicznych z UE do szybkiego przeprowadzenia spotkania. W tym momencie odbywają się również konsultacje pomiędzy przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen oraz premierem Grecji i komisarz ds. wewnętrznych.

Turcja otworzyła swe granice z UE w kierunku Grecji i Bułgarii, dając wolną drogę tysiącom uchodźców i migrantów. Jest to presja na UE i członków NATO w celu uzyskania wsparcia dla operacji tureckiej w Syrii.

interia

REKLAMA

Komentarze