REKLAMA

Francja: Zgromadzenie Narodowe rozpoczęło kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego

Francja: Zgromadzenie Narodowe rozpoczęło kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego

Marine Le Pen przedstawiła wczoraj pierwszych 12 kandydatów na liście Zgromadzenia Narodowego (Rassemblement National, RN) przed tłumem około 2000 działaczy gromadzonych w Maison de la Mutualité w Paryżu.

REKLAMA

Rozpoczynając kampanię swojej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego, obiecała pokonać w wyborach LREM – partię prezydenta Emmanuela Macrona. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w dniach 23-26 maja.

– Wszyscy jesteśmy żółtymi kamizelkami – powiedziała ze sceny Le Pen, chociaż żaden wyznaczony przedstawiciel ruchu nie znajdzie się na liście.

– Jeśli Emmanuel Macron nie ma w sobie na tyle mądrości, aby zmienić kierunki swojej polityki i jeśli nie ma mądrości, aby powrócić do ludzi poprzez rozwiązanie parlamentu celem przeprowadzenia nowych wyborów, wyborcy wyrażą niezadowolenie podczas wyborów europejskich – mówiła liderka RN, oskarżając Macrona o “ślepotę” i “nieprzejednanie”.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na czele listy stanie Jordan Bardella, 23-letni szef młodzieżowego skrzydła partii Génération Nation. Bardella w wieku 16 lat wstąpił do Frontu Narodowego. W 2014 r. został sekretarzem partii w departamencie Sekwana-Saint-Denis, a w 2015 r. wszedł w skład rady regionu Île-de-France. Stał się jednym z najbliższych współpracowników Marine Le Pen. W czerwcu 2017 r. bez powodzenia kandydował do Zgromadzenia Narodowego. We wrześniu tegoż roku powołany na jednego z rzeczników FN, w marcu 2018 r. powierzono mu funkcję dyrektora partyjnej młodzieżówki.

REKLAMA

Komentarze