REKLAMA

Francja: Codziennie 120 napadów i aktów agresji z użyciem noża

Francja: Codziennie 120 napadów i aktów agresji z użyciem noża

Codziennie we Francji odbywa się aż 120 napadów i aktów agresji z użyciem noża. Władze obawiają się o „radykalizację zachowań”.

Le Figaro opublikowało duży artykuł o rosnącym zagrożeniu ze strony nożowników: „Czy Francja stanie się krajem, w którym noże są wydobywane w najmniejszym sporze?”

REKLAMA

Francja od dawna nie radzi sobie z problemami spowodowanymi przez masową migrację. Chociaż moogłoby się wydawać, że slabnie fala migracji do Europy to do Francji wciąż przybywa coraz większa liczba muzułmanów. Rząd jest bezsilny – podkreśla Le Figara.

Jednym ze skutków niekontrolowanej migracji jest rosnąca przestępczość ze strony nielegalnie przybywających do Francji imigrantów. Dziennik grzmi, że codziennie dochodzi nawet do 120 napadów i aktów agresji z użyciem noża.

Napadani są nie tylko obywatele Francji, ale także coraz częściej funkcjonariusze policji. Sprawcy wprost nazywają się żołnierzami, którzy działają w imieniu Państwa Islamskiego. Francuskie władze chociaż obawiają się o „radykalizację zachowań” to niewiele mogą zrobić.

Część sprawców pozostaje niewykryta, część po odsiadce w więzieniu czy areszcie wypuszczona na wolność wraca jednak do aktów agresji. Władze decydują się także na wydalenie recydywistów – ale to mydlenie oczu, gdyż wydaleni niemal natychmiast wracają.

REKLAMA

Komentarze