REKLAMA

Fotograf zgwałcił dwie modelki – wpłynął akt oskarżenia

Fotograf zgwałcił dwie modelki – wpłynął akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wystosowała akt oskarżenia dla 30-latka z Oliwy. Fotograf miał zwabić w lutym i październiku 2018 roku dwie modelki w wieku 22 i 23 lat do swojego mieszkania. Następnie wykorzystywał je seksualnie.

REKLAMA

„W trakcie sesji fotograf miał podawać swoim ofiarom alkohol. Dodawał do niego również nieustaloną substancję chemiczną o działaniu psychoaktywnym” – informuje rzecznik prokuratury Grażyna Wawryniuk.

Czytaj więcej:  PO występuję przeciwko ministrowi Ardanowskiemu

Po wypiciu drinka z zawartością substancji kobiety wpadały w stan bezradności. Wtedy następował akt wykorzystania seksualnego – „Wobec jednej z kobiet użył także przemocy” – dodała rzecznik.

Oskarżony nie przyznaje się do przestępstwa

Na początku października ubiegłego roku policja zatrzymała podejrzanego. Podczas zatrzymania znaleziono w mieszkaniu 0,3 grama marihuany oraz leki na depresje. Silne środki nasenne zostały prawdopodobnie zużyte przy uśpieniu ofiar.

Zarzuty prokuratury dotyczą doprowadzenia przemocą lub podstępem do obcowania płciowego oraz doprowadzenia pokrzywdzonych do poddania się innym czynnością seksualnym. Grozi mu za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

30-letni fotograf nie przyznaje się do zarzuconych mu czynów. Nie neguje jednak faktu posiadania nieznacznej ilości narkotyków. Prokuratura domagała się przedłużenia aresztu. Gdański sąd oddalił jednak wniosek.

Mężczyzna opuścił zakład karny na początku stycznia. Akt oskarżenia wpłynął już do Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ.

wp

REKLAMA

Komentarze