REKLAMA

Finlandia: Brutalny gwałt gangu imigrantów na grupie małych dziewczynek

Finlandia: Brutalny gwałt gangu imigrantów na grupie małych dziewczynek

Osoby ubiegające się o azyl w Finlandii popełniają szereg przestępstw seksualnych. Opinię publiczną i mieszkańców miasta Oulu w północnej Finlandii zszokowała wieść o gangu imigrantów, który napadł i brutalnie zgwałcił grupę nieletnich, bezbronnych dziewczynek.

REKLAMA

Policja podejrzewa 16 migrantów o gwałcenie lub wykorzystywanie seksualne 10-15-letnich dziewcząt w Oulu w północnej Finlandii. Są oni powiązani z gangiem gwałcicieli atakujących dzieci w tym północnym mieście.

Podejrzani to osoby z Bliskiego Wschodu i Afryki, które ubiegają się o azyl
Na chwilę obecną policja sądzi, że może być co najmniej kilkanaście ofiar przemocy seksualnej, jednak według nich jest to tylko wierzchołek góry lodowej.

Policja w Oulu w Finlandii zgłosiła w tym tygodniu liczne przypadki przestępstw seksualnych wobec nieletnich. Aresztowano wielu podejrzanych, nie dziwi już fakt, że wszystkie przestępstwa dotyczą osób ubiegających się o azyl. Mieszkańcy Finlandii są zbulwersowani zbrodniami.

Fiński prezydent Sauli Niinistö skomentował brutalne zbrodnie:

To niedopuszczalne, że niektóre osoby ubiegających się o azyl, a nawet te, którym już udzielono azylu, ​​przynieśli do nas zło i stwarzają poczucie zagrożenia” – powiedział fiński prezydent Sauli Niinistö.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek, prezydent Sauli Niinistö powiedział, że zbrodnie w Oulu „zszokowały swoją nieludzkością”. Dodał również, że niedopuszczalne jest, aby osoby ubiegające się o azyl lub te, którym udzielono azylu przynosili szkodę społeczeństwu i narażali je na brak bezpieczeństwa.

Policja w Oulu po raz pierwszy poinformowała opinię publiczną o zbrodniach na początku grudnia 2018 r. Dziesięciu podejrzanych zostało w międzyczasie aresztowanych. Są wśród nich tacy, którzy przez wiele lat mieszkali w Finlandii i już uzyskali fińskie obywatelstwo.

Fiński premier Juha Sipilä skomentował, iż napaść seksualna na dzieci budzi głębokie zmartwienie.

W pełni rozumiem strach i szok obywateli” – powiedział Sipilä.

Szef rządu wskazał, że celem systemu azylowego jest pomoc ludziom w niebezpieczeństwie, a nie ochrona przestępców. Przypomniał również poprawkę rządu, która ułatwia deportację cudzoziemców popełniających poważne przestępstwa.

Fiński minister spraw wewnętrznych Kai Mykkänen również zaapelował o wycofanie obywatelstwa Finlandii przestępców, którzy dopuścili się przestępstw seksualnych. W tej sprawie podjęto już środki legislacyjne.

TAG24.DE

REKLAMA

Komentarze