REKLAMA

Facebook kontra obrońcy życia. Zobacz co tym razem nie spełnia standardów…

Facebook kontra obrońcy życia. Zobacz co tym razem nie spełnia standardów…

Polityka Facebook’a uderzyła tym razem w portal LifeSatNews. Portal społecznościowy nie zgodził się na odpłatną promocję informacji o kanadyjskiej działaczce pro life, Mary Wagner. 

REKLAMA

Przypomnijmy, iż Mary Wagner w grudniu 2016 roku znalazła się na terenie ośrodka aborcyjnego Bloor West Village w Toronto, aby odwieść przebywające tam kobiety od dokonania aborcji. Działaczka z ośrodka usunięta została siłą przez lekarkę oraz sekretarkę, a następnie trafiła do aresztu, gdzie oczekiwała na proces sądowy. Latem została natomiast skazana.

W trakcie rozprawy sędzia nie zgodził się jednak na publikację nazwisk personelu placówki i ujawnienia filmu z kamery bezpieczeństwa. Orzeczenie zakwestionowane zostało przez LifeSatNews, 2 listopada natomiast portal otrzymał zgodę na upublicznienie edytowanej przez sąd wersji nagrania.

W piątek, 3 listopada, na portalu LifeSatNews pojawił się następujący artykuł: „EXCLUSIVE: Nagranie video pokazuje, jak doktor wyciąga aktywistkę pro life z centrum aborcyjnego”.

Problem pojawił się jednak w momencie, gdy LifeSatNews chciał skorzystać z możliwości płatnej promocji artykułu na portalu społecznościowym Facebook. Administracja stwierdziła bowiem, iż materiał narusza standardy reklamowe. Zaleciła jednocześnie użycie innego zdjęcia.

LifeSatNews wielokrotnie odwoływał się od decyzji Facebooku, twierdząc, iż użyte zdjęcie odzwierciedla w pełni promowany materiał. Facebook pozostaje jednak nieugięty…

 

pch24.pl

REKLAMA

Komentarze