REKLAMA

Kolejny europoseł Platformy Obywatelskiej „apeluje” do UE, aby wywrzeć presję na Polskę

Kolejny europoseł Platformy Obywatelskiej „apeluje” do UE, aby wywrzeć presję na Polskę

To już kolejny raz, gdy członkowie Platformy Obywatelskiej „apelują” o wywarcie presji na Polsce. Tym razem to europoseł Marek Plura zorganizował konferencję w PE.

Co ciekawe, według europosła, protest niepełnosprawnych to wewnętrzna sprawa Polski i nie chce, aby europarlament ingerował w sprawę – Mam nadzieję, że te problemy rozwiąże polski rząd i polski parlament, dlatego nie zwracam się do kolegów i koleżanek w PE bezpośrednio w tej sprawie. Ale właśnie dziś zaapelowałem do wszystkich posłanek i posłów do PE, aby przekazali swój apel do marszałka polskiego Sejmu o stworzenie humanitarnych warunków dla osób protestujących.

Brak obrazka

Europoseł informował innych parlamentarzystów, że protestujący są pilnowani przes strażników i kamery. Według niego PiS chce, aby osoby przebywające w Sejmie załamały się psychicznie i fizycznie.

Mam nadzieję i jestem przekonany, że pan marszałek Kuchciński jest w stanie, może pomóc przywrócić godność polskiemu parlamentowi poprzez humanitarne, respektujące prawa człowieka potraktowanie osób protestujących w polskim Sejmie – mówił polityk PO.

REKLAMA

Nie ma bezpośredniej możliwości wpływu instytucji unijnych na tę sytuację, ale nawet gdyby był, chciałbym aby ta sprawa miała pozytywne rozwiązanie w Polsce, ponieważ stać nas na to rozwiązanie zarówno w sensie finansowym, jak i organizacyjnym – zaznaczył na konferencji Plura.

wpolityce

 

REKLAMA

Komentarze