REKLAMA

Żebrowski: „To nie są twarze ludzi. To mordy sowieckie, które robią kariery w PRL” [WIDEO]

Żebrowski: „To nie są twarze ludzi. To mordy sowieckie, które robią kariery w PRL” [WIDEO]

Gościem internetowej telewizji Mediów Narodowych był polski historyk i ekonomista, działacz społeczno-polityczny, publicysta historyczny – Leszek Żebrowski. Komentarz MN poprowadził Michał Jelonek.

Leszek Żebrowski odniósł się do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. – Od kilku lat mamy do czynienia z tym, że wybiera się pojedyncze rzeczy i z tego się robi całość – niszczy się kult Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci nie mieli możliwości przyjścia np. do telewizji i wytłumaczenia swoich decyzji. Nie jesteśmy również w stanie dzisiaj wytłumaczyć wszystkich złych historii, ponieważ przez kilkadziesiąt lat nie przeprowadzano na ten temat żadnych badań.

Żołnierze Wyklęci to formacje ochotnicze. Bardzo szybko zorientowali się jaki będzie ich los, wiedzieli z kim walczą. Oni działali w określonych warunkach i określonych miejscach. Gdyby nie było poparcia społeczeństwa nie wytrzymaliby w lesie nawet kilka dni. Gdyby byli bandytami nikt nie udzieliłby im pomocy – podkreśla Żebrowski.

Zachęcamy do obejrzenia całości najnowszego Komentarza Mediów Narodowych. Aby być na bieżąco – subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube, to dzięki Wam możemy się rozwijać!

REKLAMA

Komentarze