REKLAMA

Emilewicz: „Konwencja Stambulska budzi ogromne kontrowersje”

Emilewicz: „Konwencja Stambulska budzi ogromne kontrowersje”

W porannym programie „Graffiti” na antenie Polsat News, wicepremier Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się na temat konwencji stambulskiej oraz planowanej na dzisiejszy wieczór manifestacji „Nie dla legalizacji przemocy domowej” pod siedzibą Ordo Iuris.

REKLAMA

W ostatnim czasie pojawiły się głosy od przedstawicieli obozu władzy na temat wypowiedzenia konwencji stambulskiej, a swoją petycję w tej sprawie składało Ordo Iuris oraz Marek Jurek. Teraz w tej sprawie wypowiedziała się wicepremier rządu Jadwiga Emilewicz – „Konwencja budzi ogromne kontrowersje, popieram jej wypowiedzenie” – powiedziała w programie „Graffiti” na antenie Polsat News.

Zobacz także: Nagła zmiana harmonogramu. Sejm zbierze się 7 sierpnia, plany nieznane

Należy przypomnieć, że zeszłym tygodniu propozycję wypowiedzenia konwencji stambulskiej podniosła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg – „Nie możemy pozwolić na narzucanie Polsce jakichkolwiek treści ideologicznych, które nie są zgodne z polską konstytucją i zasadami obowiązującymi w naszym kraju” – stwierdziła.

Konwencja oprócz zapisu o nieuznawaniu usprawiedliwienia przemocy ze względu na kulturę, religię, zwyczaje, tradycję oraz honor określa również tzw. płeć społeczno-kulturową, która oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn.

Swój protest pod hasłem „Nie dla legalizacji przemocy domowej” przed siedzibą Ordo Iuris w Warszawie o godz. 17:30 organizują feministki, które sprzeciwiają się zapowiedziom rządu. Manifestację w kilku miastach Polski organizują stowarzyszenia: Ogólnopolski Strajk Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, Warszawskie Dziewuchy oraz Warszawski Strajk Kobiet.

polsatnews.pl

REKLAMA

Komentarze