REKLAMA

Ekskluzywna biżuteria, alkohol i restauracje – to wydatki Neumanna na… biuro poselskie

Ekskluzywna biżuteria, alkohol i restauracje – to wydatki Neumanna na… biuro poselskie

Na co szły publiczne pieniądze na prowadzenie biura poselskiego Sławomira Neumanna? Ekskluzywna biżuteria, alkohol i restauracje – poseł PO nie stronił od jakichkolwiek rozrywek na koszt podatnika.

REKLAMA

O wydatkach poselskich szefa klubu Platformy Obywatelskiej poinformował „Super Express”. Tabloid zaznaczył, że rozliczeniami zajęło się już Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wątpliwe wydatki posła zostały przekazane również do prokuratury.

https://twitter.com/EdytaKazikowska/status/1162661919209263104

Mimo, że afera z wydatkami Neumanna wybuchła już na początku sierpnia to dopiero dzisiaj media dotarły do pism CBA ws. konta biura poselskiego. I tak poseł PO za publiczne pieniądze płacił za odzież, zakupy w sklepie jubilerskim, obiady w restauracjach – posiłki jednorazono sięgały nawet do 300 złotych.

Sam poseł nie zaprzecza, że wydawał środki publiczne na prywatne cele. Ale jak twierdzi – jego rozliczenie „przyjęto bez żadnych uwag”, dlatego niejasne przepływy finansowe nie powinny podlegać dalszym konsekwencjom.

TVP podało, że niejasności ws. przepływu gotówki pomiędzy prywatnym kontem polityka Platformy Obywatelskiej a kontem jego biura opiewają nawet na dziesiątki tysięcy złotych.

dorzeczy/tvp
REKLAMA

Komentarze