REKLAMA

Efekty listów namiestnik Mosbacher: Uber ogłosił nową inwestycję. Strajk polskich taksówkarzy

Efekty listów namiestnik Mosbacher: Uber ogłosił nową inwestycję. Strajk polskich taksówkarzy

Efekty listów namiestnik Mosbacher już widać. Uber ogłosił nową inwestycję w Krakowie. Na rozwój platform Uber i Uber Eats odpowiedzieli polscy taksówkarze. Trwa strajk.

REKLAMA

Uber będzie rozwijał pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie, które będzie rozwijać projekt roweru Jump. Cała koncepcja powstanie w Polsce, przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Krakowskie centrum to wyspecjalizowana jednostka, będąca jednym z najważniejszych punktów operacyjnych Ubera w regionie obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Łączna kwota nakładów wyniesie 26 mln zł – poinformował we wtorek dyrektor generalny Ubera na Europę Północno-Wschodnią Jamie Heywood.

Mamy bardzo kreatywne społeczeństwo i chcemy, by ta kreatywność znalazła odzwierciedlenie w inwestycjach dużych firm technologicznych w Polsce. I to się właśnie dzieje – podkreślił natomiast minister Zagórski.

Na wspólną konferencję ministerstwa cyfryzacji i Ubera odpowiedzieli polscy taksówkarze. Taksówkarze protestują przed siedzibą ministerstwa. Ulica Królewska została zablokowana.

bankier


REKLAMA

Komentarze