REKLAMA

„Dziś rozpoczyna się największy od 1993 roku strajk w oświacie”

„Dziś rozpoczyna się największy od 1993 roku strajk w oświacie”

„Dziś od godziny 8:00 rozpoczyna się największy od 1993 roku strajk w oświacie” – podkreślają związkowcy, którzy nie podpisali porozumienia z rządem.

Wczoraj Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzucił propozycję rządu odnośnie podwyżek, którą natomiast przyjęła NSZZ „Solidarność”.

REKLAMA

Czytaj także: Rząd nie porozumiał się z ZNP. Jutro strajk nauczycieli: „Propozycje rządu są nie do przyjęcia”

„Jesteśmy gotowi do próby przekonania rządu, że ten strajk nie ma tylko podłoża ekonomicznego, ale to jest strajk także w obronie jakości edukacyjnych, które niestety ostatnie lata zniszczyły. Aczkolwiek od strony formalnej strajk nie może być tak szeroko artykułowany, więc mówimy tylko kwestiach płacowych” – komentował dla TVN24 szef ZNP, Sławomir Broniarz.

Szef nauczycielskiej Solidarności twierdzi jednak, że rozmowy z rządem okazały się sukcesem: „Jest to sukces, ponieważ jednym z głównych naszych – oprócz płacowego – postulatów była zmiana systemu wynagradzania i to osiągnęliśmy. Można powiedzieć, że wszystkie cztery postulaty, które zgłosiliśmy do negocjacji, zostały przyjęte, stąd jesteśmy w miarę zadowoleni”.

Strajki w oświacie trwają już od kilku tygodni. Tym razem protest rozpocznie się w większości szkół.

gosc
REKLAMA

Komentarze