REKLAMA

Dzień islamu, dżihad i samozagłada Zachodu. P. Lisicki w MN [WIDEO]

Dzień islamu, dżihad i samozagłada Zachodu. P. Lisicki w MN [WIDEO]

Dzisiaj gościem telewizji internetowej Mediów Narodowych był Paweł Lisicki. Rozmowa dotyczyła islamu, a konkretniej kontrowersyjnego Dnia Islamu.

REKLAMA

Co roku wielu katolików oburza informacja, że w Kościele katolickim obchodzony jest tak zwany „Dzień islamu”. Został on ustanowiony już na początku wieku przez Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi. Na temat tego wydarzeń i ogólnej kondycji Kościoła katolickiego oraz cywilizacji zachodniej rozmawiał redaktor Michał Murgrabia z Pawłem Lisickim. Paweł Lisicki to oczywiście znany dziennikarz, publicysta, eseista, redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”.

Paweł Lisiecki mówił nt. Dnia Islamu: „Wydarzenie odbywa się cyklicznie (…) Najpierw pojawiły się dni, a właściwie tydzień modlitw o jedność chrześcijan, potem Polska była chyba pierwszym krajem, w którym ktoś wpadł na pomysł (…) Dnia Judaizmu. Wkrótce potem pojawił się Dzień Islamu”. Gość Mediów Narodowych odniósł się też do twierdzeń niektórych, że warto zgłębiać islam z racji obecności Jezusa Chrystusa w Koranie. „Islam oparty jest na radykalnym odrzuceniu podstawowych chrześcijańskich prawd wiary”.

ZOBACZ TAKŻE: Skandal! Zgwałcił i zabił 3-letnie dziecko partnerki. Dostał 15, a nie 25 lat

Paweł Lisiecki tłumaczył, że Koran wprost mówi, że „Bóg nie ma syna i że ci, którzy mówią „trzej”, co odnosi się do chrześcijan, są potępieni i skazani na piekło”. Polski Kościół katolicki czci taką religię. „Pojawia się w Koranie Jezus, ale jest to Jezus antychrześcijański. To jest Jezus, który mówi chrześcijanom, żeby w niego nie wierzyli jako Boga czy Syna Bożego. To jest Jezus, który zwalcza chrześcijan”. Cała ta bardzo ciekawa, 45 minutowa rozmowa dostępna jest oczywiście na kanale telewizji internetowej Mediów Narodowych na YouTube. Polecamy!

SUBSKRYBUJ KANAŁ MEDIÓW NARODOWYCH NA YOUTUBE

REKLAMA

Komentarze