REKLAMA

Dzień Islamu coraz bliżej. Przed nami między innymi wspólna modlitwa katolików i islamistów…

Dzień Islamu coraz bliżej. Przed nami między innymi wspólna modlitwa katolików i islamistów…

26 stycznia w Kościele Katolickim już po raz siedemnasty obchodzony będzie Dzień Islamu. Tym razem ma odbyć się on pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: troska o wspólny dom”. Wydarzenie jak co roku budzi liczne kontrowersje.

REKLAMA

Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów poinformowała, iż obchody będą miały miejsce w Warszawie, Krakowie oraz w Katowicach.

W Warszawie, w Akademiku Praskim przy ul. Floriańskiej 3A odbędzie się dyskusja. Prelekcję pt. „Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka i przyrodę jako Boże dzieło w perspektywie encykliki Laudato si” wygłosi o. Stanisław Jaromi OFMConv. Natomiast „Muzułmańskie odniesienie do świata przyrody jako Bożego stworzenia” przybliży Andrzej Saramowicz.

W Krakowie natomiast, o godzinie 15:30 w bazylice Ojców Franciszkanów odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. prof. Łukasz Kamykowski, referent Archidiecezji Krakowskiej ds. Dialogu Międzyreligijnego.

O godzinie 16:30 na Uniwersytecie Jana Pawła II przewidziany jest natomiast panel pt. „Pokój w czasach kobiet. O tym, co robimy i co jeszcze możemy zrobić dla pokoju między religiami rozmawiają muzułmanka, żydówka i chrześcijanka”. Zaplanowano również wspólną zbiórkę krwi, która odbędzie się przy parafii św. Mikołaja, a także zbiórkę szpiku, która odbędzie się w Centrum Muzułmańskim.

Nie ulega wątpliwości, iż hasło tegorocznego Dnia Islamu jest nawiązaniem do chęci przyjmowania dalszej fali islamskich imigrantów…

pch24.pl

Zobacz także:

REKLAMA

Komentarze