REKLAMA

Dzięki nim marsz przeszedł spokojnie. Poznaj zadania Straży Marszu Niepodległości [WIDEO]

Dzięki nim marsz przeszedł spokojnie. Poznaj zadania Straży Marszu Niepodległości [WIDEO]

Przedstawiamy najnowszy materiał od Mediów Narodowych. Tym razem produkcja obejmuje osoby, które odpowiadają za spokojny przebieg Marszu Niepodległości. Obejrzyj film i poznaj zadania Straży Marszu Niepodległości!

W Komentarzu Mediów Narodowych możemy usłyszeć Adriana Kaczmarkiewicza, dowódcę czoła Marszu Niepodległości oraz członka Obozu Narodowo-Radykalnego. Damian Kita – rzecznik prasowy Stowarzyszenia MN zapytał się gościa o historię i początki Straży Marszu.

Sama formacja i potrzeba stworzenia Straży Marszu Niepodległości zaczęła pojawiać się już 6 lat temu. Była potrzeba, aby zabezpieczać duże manifestacje Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Na początku było nas około 30 osób, potem ta liczba sukcesywnie się zwiększała, a nasze zadania robiły się coraz trudniejsze. – tłumaczy Adrian Kaczmarkiewicz.

SMN ma charakter społecznej i otwartej, opartej na wolontariacie, formacji logistyczno-ochronnej. Przedmiotem jej działania jest organizacja, zabezpieczenie logistyczne oraz ochrona przeprowadzenia zgodnie z prawem corocznego Marszu Niepodległości, jako zgromadzenia publicznego w dniu 11.11.

Jak dodają organizatorzy – Powstanie SMN jest bezpośrednim wynikiem nieudolnych, nieprofesjonalnych i nieodpowiedzialnych działań służb mundurowych w czasie Marszu Niepodległości w latach 2010, 2011, 2012 oraz prób rozbicia manifestacji w 2013 roku.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy z Adrianem Kaczmarkiewiczem nt. Straży Marszu Niepodległości. Polecamy również subskrybować nasz kanał na portalu YouTube!


REKLAMA

Komentarze